Денешната недела ја карактеризира Сонцето во прекрасен аспект со Плутон во Јарец кој ќе не мотивира да се покренеме и направиме некои чистки во нашите животи, ...
сите 54 | | | веќе видена

Направете малку повеќе од основната смеса и во неа додајте додатоци по желба! Состојки за основна смеса. 500 г маргарин 300 г шеќер во прав 800 – 900 г. мелени ...
сите 75 | | | веќе видена

Голманот на Барселона, Марк-Андре тер Стеген предизвикал воодушевување на клупските навивачи, но и пошироката спортска јавност откако е виден како користи ...
сите 5 | | | веќе видена

Нејзината автобиографска книга треба наскоро да биде објавена… Бившата американска прва дама, Мишел Обама, открила дека пред 20. години имала спонтан абортус и ...
сите 18 | | | веќе видена

Иван Суков (34) од Русија има три жени и девет деца, а се надева дека ќе има уште жени и најмалку 50. деца. Според законот може да има само една жена, а ...
сите 12 | | | веќе видена

Синоќа македонскиот шоумен Игор Џамбазов, на полувреме на омилените натпревари решил да прошета по порталите и видел дека е умрен … Божем, итно бил префрлен во ...
сите 5 | | | веќе видена

АТП ги објавил традиционалните годишни награди, а според очекувањата некои од нив се нашле во раце на првиот играч на светот Новак Ѓоковиќ и тренерот Маријан ...
сите 178 | | | веќе видена

Неодамна беше спроведена акција за собирање средства за онколошкото оделение во Детската клиника во Скопје…Хуманитарната акција беше спроведена при храмот ...
сите 16 | | | веќе видена

Денешната сабота ретроградната Венера не враќа во некои стари приказни и сеќавања, времепловот ќе работи под полна пареа, ќе преиспитуваме некои стари ...
сите 59 | | | веќе видена

Меган Маркл зад себе има холивудска актерска кариера која и обезбедила големи хонорари, а денес е членка на кралското семејство и сопруга на британскиот принц ...
сите 31 | | | веќе видена

Минатата недела, по повод 25. години кариера, Ѓоко Ѓорчев, го одржа концертот „My Way“ во МОБ… И’ една недела после концертот коментарите и комплиментите од ...
сите 15 | | | веќе видена

Британската пејачка Ејми Вајнхаус одржала приватен мини концерт за своите најблиски, кој досега никој немал прилика да го види… „Back to Black“, е новиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако после многу години беше свикана прес конференција во името на Михаел Шумахер не станало ниту збор за неговата здравствена состојба… Добри вести успеаа да ...
сите 10 | | | веќе видена

Производите за здрава храна на “Виталиа” го освојуваат и азискиот континет. Последна дестинација каде се пласираат овие македонски производи е Бангладеш. Голем ...
сите 4 | | | веќе видена

Јуниор евровизија е манифестација на која секој може да гласа за секого, што пак значи дека и ние, како сограѓани на македонската претставничка Марија ...
сите 8 | | | веќе видена

next