Новак Ѓоковиќ е во Париз и се подготвува за Мастерсот после кој би можел да се врати на првото место на АТП листата. Ѓоковиќ беше слободен во првото коло, а со ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на Финска, Саули Нинисто, овој месец отишол на саемот на книги во финскиот град Турк за да го слуша говорот на својата сопруга Јени Хауко. ...
сите 3 | | | веќе видена

Главно јадење, десерт или едноставен сос? Една состојка во сите комбинации! Битолска павлака – омилена со секој оброк Постои една состојка што веруваме дека ни ...
сите 77 | | | веќе видена

Во четврток,од 1 до 4 ноември, 2018 година Моден викенд Скопје ќе ги донесе најновите колекции на домашни и дизајнери од регионот со темата „Модата како дел од ...
сите 49 | | | веќе видена

Признаваме дека изјавата на „Авалон продукција“ – за да најголемата предновогодишна фешта биде што е можно поголема, се одлучивме пред настапот на хедлајнерот ...
сите 8 | | | веќе видена

Виното „Розе” од бербата 2017 на винаријата „Стоби” се здоби со многу значајно признание од влијателниот американски весник „Вашингтон пост”, кој на своите ...
сите 43 | | | веќе видена

„Пеперутките во стомакот“ и денес се сметаат за класичен симптом на заљубеност и љубов. Меѓутоа, многумина во долгите врски многу се разочаруваат кога овие ...
сите 9 | | | веќе видена

Откако станала мајка глумицата Ева Лонгорија не се двоуми да објави фотографии без шминка. Глумицата на серијата „Очајни домаќинки“ станала мајка во 43. година ...
сите 8 | | | веќе видена

Асоцијацијата на менаџери на Македонија организира настан кој е прв и единствен во светот Во Македонија во тек се подготовките за еден од најексклузивните ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако вчера случајно се заплеткавте во мрежа од пајак не се грижете, тоа не е лош знак… Топлото и убавото време од Петковден до Митровден (Од Света Петка до ...
сите 5 | | | веќе видена

Меркур на почетокот на оваа седмица влегува во ретроградна сенка. Сенка која најавува ретрограден циклус. Неповолна ситуација, бидејќи сенката ја замаглува ...
сите 62 | | | веќе видена

Да се измамува партнерот а сето тоа да не се дознае се чини дека е вистинска уметност која најдобро ја знаат оние кои често измамуваат… Необично истражување ...
сите 2 | | | веќе видена

next