За разлика од други мечеви Џошуа не остана „негибнат“ туку мечот го заврши со раскварен нос…од кој ја бришеше крвта и за време на интервјуто по завршувањето на ...
сите 38 | | | веќе видена

Вчера на полигонот пред продавницата на Nomad Mobility, за прв пат се одржа натпревар со тротинети за деца на возраст од 2. до 8. години, поделени во две ...
сите 23 | | | веќе видена

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019 година, односно МРТВ во име на земјата ќе испрати уметник и песна во Тел Авив, Израел. Македонскиот ...
сите 16 | | | веќе видена

Убаво е кога еден искусен спортист, како Столе Стоилов, ќе и подари дрес на млада надеж, Марко Пејчиноски, кој покажа дека со спорт и упорност работите можат ...
сите 9 | | | веќе видена

Жежок свадбен танц, наместо свадбен валцер. Цеце облечена во едноставен но ултрамодерен свадбен фустан со висок шлиц, покажа дека танчарските квалитети ги има ...
сите 3 | | | веќе видена

Режисерот на „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи, синоќа ја објави носечката музика на филмот. Авторот на песната „Расеани” Горан Трајкоски повторно се надминал ...
сите 42 | | | веќе видена

Православната црква денеска го одбележува споменот на Светите маченички Минодора, Митродора и Нимфодора, на Светата царица Пулхерија… Трите се родени сестри од ...
сите 52 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 51 | | | веќе видена

Шарлот и Џејкоб од Велика Британија се во тригодишна врска, но немаат секс и не планираат да имаат во иднина. Својата приказна, тие ја откриле во една емисија ...
сите 16 | | | веќе видена

Еден од најтрофејните играчи на Ливерпул и икона на “Редсите”, кој во клубот ги доживеал најубавите, но и најтешките моменти на екипата во историјата, во ...
сите 6 | | | веќе видена

Легендарниот глумец Берт Рејнолдс, кој неодамна почина, намерно од тестаментот го изоставил синот, единец, Квинтон. Рејнолдс кој во 82. година почина од ...
сите 3 | | | веќе видена

Руската глумица Евелина Бледнас гостувала во емисија во живо и зборувала за бременост во посни години, а една жена во публиката и рекла дека го загрозува ...
сите 9 | | | веќе видена

Големите тениски ѕвезди Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер утринава се поразени во првиот нивни меч како двојка наречена Џокерер, но тоа не го намалил впечатокот на ...
сите 83 | | | веќе видена

Нова недела и нов „Квадрат“ во неа. Еве ги содржините во новото издание: – Кои се новите тренди парчиња мебел дознавате од архитект Горан Ваљаков – Ви здодеаа ...
сите 4 | | | веќе видена

До 1992 година, Оливер Драгојевиќ беше кантавторот со релативно ниска популарност.Веќе во средни години се чинело дека никогаш нема да ги пополни големите ...
сите 13 | | | веќе видена

Денешниот празник е органски поврзан со празникот од претходниот ден, со празникот на раѓањето на Богородица. Како и по сите поголеми празници, и по овој ...
сите 52 | | | веќе видена

next