Војвотката не уживала секогаш во финансиска благосостојба., Имено, пред да се омажи за принцот Хари, Меган Маркл, токму како и нас, обичните смртници, се ...
сите 35 | | | веќе видена

Како фудбалер Зинедин Зидан бил еден од најголемите во историјата. Како симбол кој отелотворил толку разновидни аспекти на фудбалската игра во едно, Зизу во ...
сите 26 | | | веќе видена

Кој работи тој и греши, но понекогаш тие грешки се толку бизарни што во нив е тешко да се поверува. Brightside собрал неколку примери за кои вели дека се доказ ...
| | веќе видена

Бугарскиот тенисер Григор Димитров и американската глумица, пејачка и модел, Никол Шерзингер, веќе долго се во врска. Димитров, моментално 19. тенисер на ...
сите 3 | | | веќе видена

Со вeчерашното отворање на новогодишната населба „Винтерленд“ и светнувањето на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“ симболично се означи почетокот на ...
сите 54 | | | веќе видена

Капките на Бах можат да ви помогнат да се ослободите од тажните сеќавања… На врвот на своето цветање, одредено цвеќе се бере и става во кристален сад со свежа ...
сите 2 | | | веќе видена

Лепа Брена по враќањето од Скопје завршила во болница во Белград. Пејачката со денови трпела неподносливи болки во главата па на крај морала да оди на лекар. ...
сите 8 | | | веќе видена

Претходните денови, од Washington Post, до британските Independent и Guardiana, сите медиуми пишувале за доделувањето на наградата на Обединетите нации – УНЦА, ...
сите 7 | | | веќе видена

Турски оркестар свири македонска традиционална музика на улиците на Измир. Прекрасно е чувството да се види како другите ни ја негуваат , а воедно и афирмираат ...
сите 2 | | | веќе видена

Овенот тврдоглав. Бикот инспириран, Близнаците задоволни, на Ракот му претстои добар ден, Лавот амбициозен, Девицата е напната, Терезијата незадоволна, ...
сите 62 | | | веќе видена

Во пресрет на скорешниот концерт гостинка во „Еден ан еден“ беше Лепа Брена… Лепа Брена специјално за гостувањето во „Еден на Еден“ вчера пристигна во Скопје. ...
сите 11 | | | веќе видена

Фчерашни Новости во најновата епизода ќе истражува на што се греат градинките во нашето општество и слично. Како се справуваат граѓаните со чистиот воздух кој ...
сите 4 | | | веќе видена

Легендарниот Французин, Жан Тод (72) добил награда за животно дело а се’ благодарение на успесите на ферари во периодоот од 1999. до 2004. година кога на таа ...
сите 26 | | | веќе видена

next