Жените ширум светот ќе му бидат благодарни на изумот кое ова момче го открило! Ученик во средно училиште во Мексико дизајнирал брусхалтер кој помогнува во ...
сите 7 | | | веќе видена

Урмите се екстра извор на магнезиум кои имаат против воспалителни својства и можат да олеснат отоци. Понатаму, магнезиумот кој се наоѓа во урмите исто така ...
сите 10 | | | веќе видена

За потегот на еден бизнисмен се зборува и ден денес, а верувале или не, кој и да го спомне има само зборови на пофалби. Овој богаташ својата ќерка ја омажил ...
сите 3 | | | веќе видена

Неделата на конфузија продолжува со својот поход и во текот на овој ден прави нова конфузија со Меркур кој се движи ретроградно, како да немаше доволно ...
сите 55 | | | веќе видена

Православната црква денеска го одбележува споменот на Преподобен Јоаникиј Велики Црквата ретко дава некому назив Велик. А кога свеста на соборната личност, ...
сите 9 | | | веќе видена

Во новата епизода од Сезона 10 на Еден на Еден ќе ја гледаме Весна Петрушевска. Бејби во студиото на Жаре дојде во придружба на нејзиниот Буби. За новото ...
сите 7 | | | веќе видена

Ексклузивно интервју со Никола Груевски во Унгарија на „Фчерашни новости“! Екипата и оваа недела е на терен, а покрај оваа ексклузива, во останатите вести ви ...
сите 14 | | | веќе видена

Петок и сабота, 16-ти и 17-ти ноември, Капитол мол ги посветува на негата на кожата Минатата година илјадници посетители ја имаа шансата да се запознаат со ...
сите 8 | | | веќе видена

Предноста на оваа смеса е и што бргу се подготвува… Повеќето жени мака мачат со влакненцата над горната усна. Жените на блискиот исток со векови ја користат ...
сите 8 | | | веќе видена

next