Третото издание на Интернационалниот филмски фестивал „Winter Apricots“, ќе започне овој четврток во Прилеп, со солистички концерт на пијанистката Дуња ...
сите 16 | | | веќе видена

Видеото од секојдневната средба помеѓу брат и сестра стана вирално поради пораката која овие две дечиња ја испраќаат… Ава има 3. години и со нертрпение го чека ...
| | веќе видена

„Животот е прекрасен! Ако одвоиме време за себе и своите најблиски, ако сме свесни дека сме прекрасни баш такви какви што сме. Затоа во месеците кои следат ви ...
сите 10 | | | веќе видена

Кирк секоја година соодветно го прославува својот роденден. Минатата година со сопругата Ана (99) позирал пред вратата во куќата која била украсена со цветен ...
сите 9 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ , кој се води по стар стил , 10-ти декември е 27-ми ноември,ден посветен на Светиот маченик Јаков Персијанец. Роден е во персискиот ...
| | веќе видена

Овенот се забавува, Бикот мора да попушти,Близнаците без нервоза, на Ракот му напредува работата, Лавот оптимистичен, Девицата креативан, Терезијата е трома, ...
сите 69 | | | веќе видена

Детската смеа кај двете предизвикала радост и веселба како и доказ дека одлично си поминале… За врската на американската глумица Деми Мур и српската модна ...
сите 2 | | | веќе видена

На 4. декември, на денот на гостувањето на Македонската опера и балет со операта “Севилскиот бербер” ,во рамките на 49-то издание на Фестивалот на оперската и ...
сите 9 | | | веќе видена

Практично и вкусно предјадење за секоја пригода… Состојки за основна смеса: 1,2 килограми компири, 400 г посни крекери, 250 г посен мајонез, сол, 3 чена лук ...
сите 60 | | | веќе видена

Мохамед Салах со три гола му донел победна на Ливерпул против Бормут (4:0) во Премиерлигата. После натпреварот Еѓипјанинот е, секако, прогласен за најдобар ...
сите 26 | | | веќе видена

Филип Хрговиќ, хрватски боксер, синоќа протв Кевин Џонсон со едногласна одлука на судиите го одбрани ВБЦ-овиот интернационален појас. Хрватскиот боксер после ...
| | веќе видена

Одморот за првиот тенисер на светот заврши. Новак Ѓоковиќ се врати на професионалните обврски…Започна со тренинзите но и обврските кон спонзорите… Декември ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Кога сакате да испратите писмо до Дедо Мраз треба да имате предвид дека е многу зафатен човек. Сите знаеме дека живее во лапонија, поточно во Рованиеми, каде ...
сите 27 | | | веќе видена

Овенот креативен, Бикот не знае што сака, Близнаците нерасположени, Ракот во потрага по среќа, добар ден за работа за Лавот, Девицата е нереална, Терезијата е ...
сите 64 | | | веќе видена

Македонската православна црква на 9 декември го одбележува празникот посветен на Свети Алимпиј Столпник. Овој празник е означен со црни букви, бидејќи овој ...
сите 8 | | | веќе видена

Без оглед колку сте задоволни со сексуалниот живот, секогаш е интересно да се знае како е тоа кај другите. Дали вашите пријатели имаат секс повеќе и почесто? ...
сите 14 | | | веќе видена

next