„Сакам да пеам караоке користејќи го својот АИ глас“ му рекла на Џими и тогаш заедно ја запеале „Say something” од Кристина Агилера Дури и ако не ја следите ...
сите 6 | | | веќе видена

Проектот ќе се снима за „Хулу“, а ќе има ммногу јака актерска постава, меѓу кои ќе биде и Енди МекДауел… Во серијата иснспирирана од култниот филм „Четири ...
| | веќе видена

DISNEY го објавил првиот трејлер на римејкот на нивниот, веројатно, најпознат анимиран филм. Секако, станува збор за „Кралот на лавовите“. Долгоочекуваниот ...
сите 4 | | | веќе видена

И’ оваа недела последни ќе ги дознаете новостите. Во „Фчерашни новости“ епизода 12 ќе гледате: – Кој е новиот метод на Владата за откривање корупција? – Каква ...
сите 7 | | | веќе видена

Калиниќ и Ивановиќ зборуваат за нивната претстава, почетоците, дружбата и семејството.Во „Еден на Еден“ ќе чуеме и глас кој одамна не го исполнил студиото – ...
сите 7 | | | веќе видена

На социјалните мрежи синоќа се појави објава во која се вели дека човек со лошо помнење е задржан во скопско кафуле. Во објавата се бара помош поскоро да се ...
сите 3 | | | веќе видена

По потекло Мисирец и војник по занимање, свети Мина, како вистински христијанин, не можеше да го гледа одвратното жртвопринесување на идолите, па ја напушти ...
сите 19 | | | веќе видена

Пред нас е мирен ден кога станува збор за аспектите, страстите се смируваат и се’ почнува да добива смисла, со оглед дека претходните денови имало многу ...
сите 55 | | | веќе видена

Во недела, 25. ноември во Минск,Белорусија, ќе се одржи Детската Евровизија. Македонија ја претставува Марија Спасовска со песната „Дома“, а ќе настапи под ...
сите 17 | | | веќе видена

Единствениот коктел на состојки од природата штити од болест и го продолжува животот, а често е виден како гостин во исхраната на спортистите или оние кои ...
сите 32 | | | веќе видена

Новите истражувања покажуваат дека само 60% од жените веруваат дека барањата за сексуална злоупотреба ќе бидат сфатени сериозно • Светските истражувања ...
сите 96 | | | веќе видена

Хоакин Феникс вредно работи на снимањето на новиот „Џокер“. Неверојатната трансформација на холивудскиот глумец Хоакин Феникс во филмскиот лик на Џокер ги ...
сите 3 | | | веќе видена

И’ додека денес има статус на еден од најзгодните и најуспешни холивудски глумци, Швеѓанинот Александер Скарсгард, отворено проговорил за времето кога скоро ...
сите 2 | | | веќе видена

next