Театарот за деца и младинци со претставата „ТОБИ” од овогодинешното издание на фестивалот ,„7-ми меѓународен фестивал за кукларство” во Подгорица, Црна Гора,се ...
сите 27 | | | веќе видена

Македонска компанија со единствен лиценциран обучувач за GDPR во регионот. Општата регулатива за заштита на лични податоци GDPR (General Data Protection ...
сите 18 | | | веќе видена

Два дена исполнети со спорт на најтешкото атлетско натпреварување, триатлонот, го преплавија Охрид со позитивна енергија. Македонската триатлон федерација ...
сите 27 | | | веќе видена

Ракот на дебелото црево е втора по ред водечка причина за смрт поради малигни болести во развиените земји,а четврта во светот, тврдат стручњаците, и покрај ...
сите 5 | | | веќе видена

Колку само прекрасни песни останале зад Кемал Монтено кој на денешен ден би наполнил 70. години. Се родил во Загреб а починал на 21. јануари 2015. година, во ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонската изворна песна е инспирација за многумина, а кај нас, во Македонија, едни од најдобрите кои го прават тоа е групата „Баклава“. Токму поарди тоа ...
сите 6 | | | веќе видена

Не може да не е во центарот ан вниманието… Со оглед на тоа дека не добива хонорар за своето „судење“ во „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша мора да изнаоѓа ...
сите 7 | | | веќе видена

Един Дервишхалидовиќ (56) алиас Дино Мерлин е еден од најуспешните и најпопуларни пејачи на Балканот. Мерлин важи за семеен човек,а своето семејство го крие од ...
сите 11 | | | веќе видена

Канадско-американскиот актер Питер Донат во шест епизоди од првата сезона на хит серијата „Досиеа Икс“ го глумеше таткото на славниот агент Молдер. Актерот ...
сите 4 | | | веќе видена

Се чини дека историјата се повторува. Кристиано Роналдо секогаш тешко стартува во првенствата. така беше во „Реал“ а така започна и во „Јувентус“, се’ до ...
сите 96 | | | веќе видена

Најпопуларната кинеска глумица која е позната и ширум светот со оглед на тоа дека е и дел од холивудската продукција, исчезнала без трага. Три месеци нема ниту ...
сите 11 | | | веќе видена

„Злоставувачите се насекаде. Оваа снимка е тука за да сите оние кои некој ги злоставува знаат дека е важно само нивното мислење за самите себе и знаат дека ...
сите 6 | | | веќе видена

next