Употребата на циметот го намалува нивото на шеќер во крвта, не поттикнува претерано лачење на инсулин, што е важен фактор за успешно слабеење. Ако сакате ...
сите 21 | | | веќе видена

Американската глумица и пејачка, Шер, признала дека своевремено имала куса романса со колегата Том Круз. Се запознале на венчавката на Шон Пен и Мадона, а она ...
сите 9 | | | веќе видена

Неизоставен дел е од историската серија „Вовед во анатомија“, а синоќа на доделувањето на наградите „Еми“ беше од оние кои ги доделуваат… Го глумеше ...
сите 17 | | | веќе видена

„Чудно е што не сакам да те нарекувам ’моја девојка’… Сакам да те нарекувам сопруга“… Режисерот на Оскарите, Глен Вајс (57) беше главна ѕвезда на синоќешното ...
сите 40 | | | веќе видена

Ова е првпат во 18. години ХБО како ТВ куќа да нема најмногу номинации – останале ан 108,а со 112. ги надминал „Нетфликс“… Серијата „Игра на тронови” на ...
сите 40 | | | веќе видена

Сезоната на доделување награди службено започна со Еми. седумдесеттото издание на најпрестижната американска телевизиска награда се одржало во Мајкрософт ...
сите 40 | | | веќе видена

Нов предмет „Пазар на хартии од вредност“ ќе се воведе во меѓународната гимназија „Нова“ во Скопјенаменет за проширување на знаењата на средношколците во оваа ...
сите 19 | | | веќе видена

Секој кој знае нешто за Брус Ли не може да не биде восхитен од сето тоа што тој го постигнал во својот кус живот. Но, не бил само фантастичен глумец и борец ...
сите 6 | | | веќе видена

Ана е едно храбро, разиграно и насмеано девојче, кое овој месец требаше да тргне на училиште во прво одделение. Наместо да се бори со букви и бројки, таа веќе ...
сите 14 | | | веќе видена

Македонската православна црква и верниците денес го слават Светиот пророк Захарија и праведната Елисавета кои како стар брачен пар го добиле синот Јован ...
сите 14 | | | веќе видена

Денешниот вторник ќе го проследи Марс во Јарец и, иако не е аспект кој донесува турбуленција, сепак е тежок сам по себе поради енергијата која ја носи со себе, ...
сите 66 | | | веќе видена

Колку често водиме љубов има врска и со тоа какви луѓе сме, а новото истражување открило дека луѓето кои имаат две одредени карактерни црти имаат и’ најбогат ...
сите 9 | | | веќе видена

Велат дека очите се огледало на душата и дека за некое лице можете да знаете се’ кога длабоко ќе му се загледате во очи. Некои истражувања тврдат дека бојата ...
сите 2 | | | веќе видена

На првата открила дека се работи за бикини со танга, во кое главен фокус имаат нејзините колкови, додека на втората фотографија се гледа нејзиното длабоко ...
сите 15 | | | веќе видена

Театарот за деца и младинци со претставата „ТОБИ” од овогодинешното издание на фестивалот ,„7-ми меѓународен фестивал за кукларство” во Подгорица, Црна Гора,се ...
сите 27 | | | веќе видена

next