Денес Сонцето влегува во точната врска со Венера, има и неколку нови моменти во финансии,а и на љубовниот план, тие почнуваат да се појавуваат сонливи глави. ...
сите 66 | | | веќе видена

Состојки: Кора 1 и 2: 6 белки 6 лажици шеќер 50 г чоколадо за готвење 50 г пржени мелени лешници 2 лажици остро брашно Кора 3: 6 белки 5 лажици шеќер 100 г ...
сите 132 | | | веќе видена

Состојки: Кора 10 белки 10 лажици шеќер 200 г ореви 200 г суви смокви 200 г суво грозје 4 лажици брашно Крем: 10 жолчки 10 лажици шеќер 180 г путер 50 г ...
сите 82 | | | веќе видена

Во љубовта нема правила и тоа сите го знаеме. Некогаш на прв поглед изгледаат неспоиви комбинации но наоѓаат свој пат до среќата и траат цел живот, додека ...
сите 40 | | | веќе видена

Истражувањето кое научниците од Универзитетот во Индијана го спровеле на примерок од повеќе од 2.000 мажи и жени донело изненадувачки резултати кога станува ...
сите 17 | | | веќе видена

На интернет се прошири видеото кое донесува песна на грчките војници… Тие пеат чија крв ќе пролеваат а се слуша – турска, албанска, скопска… Секако, видеото ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Младинскиот културен центар синоќа во присуство на голем број посетители меѓу кои и претседателот на Владата Зоран Заев и министерот за култура Асаф Адеми, ...
| | веќе видена

Синоќа во Даут-пашиниот амам, пред многубројните љубители на уметноста, беше отворена ретроспективно-монографската изложба на Драган Попоски-Дада, доајен на ...
сите 32 | | | веќе видена

12. годишниот Кеит Буркет од гратчето Стоу во американската сојузна држава Охајо е болен од редок облик на рак поради што лекарите се плашат дека нема да го ...
сите 7 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 12 октомври. Денеска е Св. маченици Пров, Тарах и Андроник . Тарах беше родум од Клавдиопол во ...
сите 24 | | | веќе видена

Денешниот четврток е еден убав и мирен ден, небото не предупредува, аспектите мируваат, се е подготвени денешниот ден да го минете во едно хармонично ...
сите 57 | | | веќе видена

Вечерва не очекува полна месечина во знакот Бик, а според зборовите на астрологот Лиза Стардаст, четири хороскопски знаци ќе бидат под нејзино најсилно ...
сите 57 | | | веќе видена

Книгата се бави со сите жени во животот на Доналд Трамп – од неговата баба и мајка па се’ до неговите сопруги и ќерки… Би можело да се каже дека скоро секој ...
сите 12 | | | веќе видена

И’ во новиот филм работите не функционираат во животот на младиот Адонис. Ќе мора да го усклади својот живот помеѓу личните обврски и подготовките за следната ...
сите 2 | | | веќе видена

Денес, во присуство на медиумите, спортските новинари и претставници на Ракометната Федерација на Македонија, во просториите на Бизнис-центарот на Халкбанк, и ...
сите 120 | | | веќе видена

next