Сонцето е во секстил оваа недела, пред нас е уште еден ден проткаен со добар аспект. Штета што баш кусо трае, а со самото тоа е и површен и не остава баш ...
сите 66 | | | веќе видена

Македонската православна црква денес го одбележува споменот на Преподобен Ефтимиј Новиот и Преподобниот маченик Лукијан… Роден е во Анкира, во 824 година од ...
сите 31 | | | веќе видена

Искусните љубовници своите тајни ги чуваат за себе, но понекогашш некои од нив се појавуваат и ги „возбудуваат“ помалку искусните, а ова е една од тие „големи ...
сите 11 | | | веќе видена

Сите сме свесни дека пиењето пијалоци кои содржат кофеин и големи количества шеќер пред спиење можат да предизвикаат несоница. А, дали знаевте дека постојат ...
сите 11 | | | веќе видена

Францускиот „спајдермен“, Ален Робер се искачил на една од највисоките згради во Лондон – и тоа без јажиња. На неустрашивиот Робер (50) му бил потребен еден ...
сите 2 | | | веќе видена

Ноќеска, на 27-ми кон 28-ти овој ќе почне зимското сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се поместат еден час наназад, а допрва ќе се разгледува дали ...
сите 36 | | | веќе видена

Скопје, престолнината на Македонија, набргу после „реновирањето“ го добил прекарот „престолнина на кичот“. Градот во кој во последно време се бележи се’ ...
сите 15 | | | веќе видена

Кајли Џенер, најмладата членка на кланот Кардашијан – Џенер, наскоро ќе се пресели во нов дом во Лос Ангелес. Успешната бјути бизнисменка која големото ...
сите 6 | | | веќе видена

Бившиот австралиски тенисер, Тод Род, ненадејно починал во 34. година. Тенискиот сојуз на Австралија вчера потврдил дека пред три дена починала бившата голема ...
сите 2 | | | веќе видена

И оваа недела последни ќе ги дознаете случувањата од изминатата недела. Во редовниот термин, екипата на „Фчерашни новости“, меѓу другото, ви го подготви и ова: ...
сите 11 | | | веќе видена

Родена е кон крајот на деветиот или пак на почетокот на десетиот век во градот Епифат кој што се наоѓа помеѓу градот Силимвије и Цариград,на ден петок па и ...
сите 19 | | | веќе видена

„Циганското“ лето баш и не сака да се разделиме, а овој викенд ни поминува во сончеви часови и невообичаено високи температури на воздухот за ова време од ...
сите 60 | | | веќе видена

Денес и утре се денови кога треба да го посетите саемот за градежништво. Овие денови вработените на Фабрика Карпош продаваат станови и дел од приходот ќе биде ...
сите 12 | | | веќе видена

Овие производи можете да ги јадете и преку ноќ и нема лошо да влијаат на вашето здравје и фигура Вечера во доцните часови не е здрава, но има продукти кои ...
сите 8 | | | веќе видена

next