Ова ќе биде втор пат Том Харди да ја игра улогата на познатиот мафијаш Ал Капоне. Ако некој во Холивуд има неверојатна моќ на трансформација, тогаш тоа е Том ...
сите 11 | | | веќе видена

Ќерката на актерката открила дека мајка и и’ извршила самоубиство. Земала преголема доза лекови за смирување, кои ги залила со алкохол. Глумицата Марго Кидер, ...
сите 2 | | | веќе видена

24-то издание на СФФ на публиката ќе и бидат понудени вкупно 266 филма од 52 земји. Фестивалот ќе го отвори филмот „Студената војна“ на оскаровецот Павел ...
сите 38 | | | веќе видена

Сценографот и верниот соработник на Пројковски, Валентин Светозарец за претставата искористи стотина борови кои изгореле во ланскиот голем пожар што ја зафати ...
сите 2 | | | веќе видена

Доделувањето на Оскарите, само во САД, во март оваа година, го следеле 26,5 милиони луѓе, во март оваа година, најмалку 90-годишната историја на доделување… ...
сите 5 | | | веќе видена

Родителите на првата дама на САД, Меланија Трамп, денес во Њујорк се заколнале како американски државјани, соопштил нивниот адвокат. Виктор и Амалија Кнавс, ...
сите 46 | | | веќе видена

Го преживеале невозможното, и за тоа имаат фасцинантен доказ. Ударот на молња може да биде фатален, но луѓето кои успеале да го преживеат добиле траен ...
сите 26 | | | веќе видена

Денеска попладне, по наше време, во Торонто се играат четирифиналните мечеви кои ги предводи најдобриот тенисер на светот, Рафаел Надал.. Одличен натпревар ...
сите 95 | | | веќе видена

Постојана е борбата помеѓу жените кои би сакале нивните мажи да бидат малку помалку влакнести и мажите кои упорно одбиваат да се депилираат. Оваа жена одлучила ...
сите 3 | | | веќе видена

Популарниот актерски пар се раздели пред две години откако Џоли поднесе барање за развод поради ненадминливи разлики. Тие склучија договор за старателство над ...
сите 27 | | | веќе видена

Денес е петок, а на небото Венера се нашла во квадрат со Сатурн. Две спротивности, нежната Венера во комбинација со ладниот сметкаџија Сатурн … Квадрат кој е ...
сите 59 | | | веќе видена

ИВАН ФИЛИПОВИЌ, возач на белградскиот градски автобус на линијата 551, им докажал на своите патници дека се’ уште има добри луѓе во светот. Филиповиќ преку ...
сите 6 | | | веќе видена

Денеска во Торонто се играат мечевите од осминафиналето, а меѓу нив настапи ќе имаат скоро сите од најдобрите десетмина според ранкингот… Уште една млада надеж ...
сите 112 | | | веќе видена

next