Во текот на следниот период под влијание на невообичаено топла воздушна маса од југ, поточно од северните предели на Африка, времето во државава ќе биде ...
сите 20 | | | веќе видена

Месечината и денес е во знак на Рак и останува сè до среда, и ќе бидете посебно расположени за дружење со блиски членови на семејството, но бидете свесни дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Во спомен на починатите, православните верници ја одбележуваат Задушница, еден од најголемите христијански празници. Сеќавајќи се на покојните претци, ...
сите 74 | | | веќе видена

Кравјото кисело млеко има позитивни ефекти на подобрувањето на имунитетот и јакнењето на целокупниот организам… Русите се познати како љубители на ферментирани ...
сите 6 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ е во Париз и се подготвува за Мастерсот после кој би можел да се врати на првото место на АТП листата. Ѓоковиќ беше слободен во првото коло, а со ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на Финска, Саули Нинисто, овој месец отишол на саемот на книги во финскиот град Турк за да го слуша говорот на својата сопруга Јени Хауко. ...
сите 3 | | | веќе видена

Главно јадење, десерт или едноставен сос? Една состојка во сите комбинации! Битолска павлака – омилена со секој оброк Постои една состојка што веруваме дека ни ...
сите 77 | | | веќе видена

Во четврток,од 1 до 4 ноември, 2018 година Моден викенд Скопје ќе ги донесе најновите колекции на домашни и дизајнери од регионот со темата „Модата како дел од ...
сите 49 | | | веќе видена

Признаваме дека изјавата на „Авалон продукција“ – за да најголемата предновогодишна фешта биде што е можно поголема, се одлучивме пред настапот на хедлајнерот ...
сите 8 | | | веќе видена

next