Меркур во секстил со Плутон започнува со новата недела, денес е интуиција, шесто сетило изострено, па дури и параноја и љубоморни испади се можни, но сето тоа ...
сите 51 | | | веќе видена

И’ двете материи се моќни прехрамбени „алатки“ за управување со стресот… Солта, како и шеќерот не се препорачува во поголеми количества поради потенцијалната ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите љубители на добрата музика добро знаат кој се крие зад прекарот „македонски Том Џонс“… Секако, мислиме на Ѓоко Ѓорчев, кој на 31. октомври во МОБ ќе го ...
сите 3 | | | веќе видена

Секое време си има свои начини на однесување, свои предности, мани…Секоја генерација си има нешто само свое по што се сеќава… Денешните генерации ги имаат сите ...
сите 4 | | | веќе видена

Оцетот од јаболко има бројни употреби… Иако во продавниците можете да најдете бројни производи за негување на кожата сепак е најдобро да се свртите кон ...
сите 6 | | | веќе видена

Облечена во капут под кое имала само градник и гаќички на веселата Северина која се разиграла со песната „Single Ladies„ на Бијонсе малку и „отскокнувале“ ...
сите 23 | | | веќе видена

Аргентинецот ги пропушта Ел Класико и дуелот со Интер во Лига на шампионите Лионел Меси се повредил и го напуштил мечот на Барселона против Севилја на „Ноу ...
сите 54 | | | веќе видена

Спомен на Седмиот Вселенски Собор Овој Собор се одржа во 787 година во Никеја, во времето на царувањето на благочестивата Ирина и нејзиниот син Константин, а ...
сите 19 | | | веќе видена

Месечината во Риби сеуште доминира на небото создавајќи пријатна атмосфера на опуштање која им годи ама баш на сите. И овој ден од викендот би било убаво да се ...
сите 68 | | | веќе видена

next