На третата прес конференција на фестивалот „Киненова” присуствуваа режисерот на филмот „Ругање со Христос”, Јани Бојаџи, како и специјалните гости на настанот, ...
сите 82 | | | веќе видена

Мирко Попов ,еден од најпознатите македонски автори и продуценти на електронска музика, во својата колумна на сајтот „Реборн“, испрати силни критики кон ...
| | веќе видена

Денеска во Скопје се одржа тркалезна маса на стипендистите на Чивнинг програмата, на која се зборуваше за перспективите на Западен Балкан по Лондонскиот самит. ...
сите 8 | | | веќе видена

Конзумирањето на цинкот е нешто што мора да го имате на ум кога се приближува сезоната на грип и настинки, но неговата вредност се протега далеку вон ...
сите 18 | | | веќе видена

Бразилски рибар пронашол пингвин во критична состојба. Покриен со масло,и залепен за карпа. Добриот човек го избањал и нахранил и очекувал дека животното ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

iOS 12 во себе содржи посебна карактеристика „Сири кратенки“ која се користи за многу практични и креативни работи, вклучувајќи и автоматско почнување на ...
сите 7 | | | веќе видена

Втората вечер на „Макфест“ почна да ја поправа сликата од претходната вечер… Ова веќе почна да заличува на фестивал, но сеуште е далеку од оној „Макфест“ на ...
сите 31 | | | веќе видена

Осудените педофили во Казахстан се соочуваат со присилна хемиска кастрација откако владата одобрила средства за 2.000 индекции.Првото барање за казнуавње е ...
сите 7 | | | веќе видена

Иако сите христијански празници се со повеќеслојно значење, овој е еден од посебните во тој поглед. Денеска црквата ја слави милоста Божја што им даде син на ...
сите 33 | | | веќе видена

Овен во работа, Бик во љубов со Јарец, непријатности за Близнаци, Рак склон кон промени, Лав е расположен, Девицата соработува со Скорпија, Терезијата е ...
сите 61 | | | веќе видена

Гудачкиот камерен оркестар Арко ќе ги изведува најпознатите филмски музички теми како „Мемоарите на една Гејша“, „Ла Ла Ленд“, „Синема Парадизо“, „Авантурите ...
сите 16 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов, директорот на МКЦ, Русе Арсов и директорот на Универзална сала, Филип Аврамчев, денеска на конференцијата за медиуми, што се одржа во ...
сите 34 | | | веќе видена

next