Деновиве се прошири веста дека Лепа Брена барала попуст за својот ручек во еден црногорски ресторан бидејќи била ВИП. Веќе објавивме дека пејачката од ...
сите 9 | | | веќе видена

Денешниот вторник минува во ритамот што преовладува цела оваа недела,значи, нема точни аспекти, еклипсите ги протуркавме, време е за некои мали работи кои ...
сите 51 | | | веќе видена

Ѓоковиќ го чека пекол,а ќе мора да го мине доколку сака да го освои единствениот Мастерс кој му недостига… Според ждребот за седмиот годинешен Мастерс во ...
сите 122 | | | веќе видена

Бомбици со маслинки Состојки: 500 г компири 100 г маргарин 100 г посен кашкавал сол, црн пипер маслинки сусам Подготовка: компирите сварете ги како за пире, ...
сите 9 | | | веќе видена

Годината на секој православен христијанин ја одбележуваат 4. големи поста: велигденскиот, божиќниот, постот на светите апостоли и богородичниот. Утре почнува ...
сите 30 | | | веќе видена

Томас Маркл во последното интервју си ја отворил својата душа и открил дека што не послушал важен совет од принцот Хари. Таткото на Војвотката Меган Маркл, ...
сите 28 | | | веќе видена

Живееше тивко, ненаметливо, скромно, но во текот на својот живот остави неизбришлива трага во македонската музика. Некои не го сакаа, но сите го почитуваа ...
сите 12 | | | веќе видена

На скопскиот аеродром, а други тврдат и на паркингот на „Рамстор“ во центарот на Скопје редовно, на местото за лица со инвалидитет се паркира жолто ...
сите 2 | | | веќе видена

Кристиано Роналдо синоќа првпат, официјално, го облече дресот на Јувентус и тоа на пријателскиот натпревар кој „бјанконерите“ го играат против Б тимот во Вилар ...
сите 111 | | | веќе видена

Нашинците во Мелбурн, Австралија, поточно „Обединето братство“ го имаат фудбалскиот клуб „Лавови Мелбурн“ кои на специфичен начин се бодрат пред, а слават ...
сите 2 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ денеска е 30-ти јули , ден во кој го чествуваме споменот на Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви родители, Василиј и ...
сите 13 | | | веќе видена

next