Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 10 октомври. Денеска е Св. маченици Евлампиј и Евлампија. Брат и сестра, од Никомидија. Во времето ...
сите 12 | | | веќе видена

Сонцето денес се приклучува на Меркур, Венера и Јупитер, кои заедно прават една среќна и забавна четворка во Скорпија. Ова е време на големи и ненадејни ...
сите 75 | | | веќе видена

Состојки: 6 јајца 250 мл млеко 170 г спанаќ малку сол, црн пипер 1 црвена пиперка 50 г чедар Подготовка: добро изматете ги јајцата со млекото, додајте зачини, ...
сите 85 | | | веќе видена

Ако сте пушач или бивш пушач вашите плуќа се веројатно полни со токсини од цигарите. За да ги исчистите ќе ви користи напитокот со лековити својства направен ...
сите 14 | | | веќе видена

Ги знаете оние фотографии кои морате да ги погледнете два пати за да сфатите што всушност гледате? Новак и Јелена Ѓоковиќ успеале својата фотографија да ...
сите 36 | | | веќе видена

Овој викенд 28-ми кон 29-ти овој ќе започне зимското сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се поместат еден час наназад, а допрва ќе се разгледува ...
сите 97 | | | веќе видена

„Со години имав симптоми, но не ги сфаќав сериозно се додека не паднав пред пријател кој ме натера да одам на преглед. Мислев дека станува збор за вклештување ...
сите 3 | | | веќе видена

За хумористичниот дел на концертот се погрижиле глумците Андрија Милошевиќ и Анѓелка Прпиќ. Андрија го отелотворил сопругот на Брена, Боба Живојиновиќ, а ...
сите 9 | | | веќе видена

Сергеј Трифуновиќ откако му се слошило среде претстава завршил во болница, јавуваат српските медиуми. Глумецот требало да ја игра претставата „Воз“ во Нови ...
сите 12 | | | веќе видена

Хуманитарниот настан „Игри без маска, театар без дискриминација“ одбележува пет години постоење и по тој повод сними химна. Снимањето повторно ги спои ...
| | веќе видена

Возачот на ферари, Кими Раиконен, триумфираше на Големата награда на Соединетите Американски држави и така се најде на највисокото скалило на победничкото ...
сите 77 | | | веќе видена

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова внимателно следи се што се случува на политичката но и општествената сцена во Македонија. По повод гласањето ...
| | веќе видена

next