Луѓето кога ги гледаат бездомните лица имаат тенденција да ги игнорираат или да гледаат настрана. Можеби тоа би можело да биде страв од непознатото или кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Син на свештеник од градот Сарира. Одведен во ропство во Вавилон со царот Јехонија и со многу други Израилци. Живеејќи во ропство Езекил пророкуваше дваесет и ...
сите 26 | | | веќе видена

Конечно петок, се надеваме дека оваа недела брзо ви помина како и на нас, и дека нема да се сеќавате на некои грди настани или кавги. И денес е малку тежок ...
сите 60 | | | веќе видена

Катиа Авеиро, сестрата на Кристиано Роналдо на себе го привлече гневот на навивачите на Јувентус. Со потпишувањето за Јувентус најдобриот играч на денешницата ...
сите 41 | | | веќе видена

„Не сакам да бидам патетичен и затоа ќе отсвирам дел од оваа нумера која инаку ја свирам. Збогум Оливер Драгојевиќ“, рече Влатко. Свирејќи дел од познатата ...
сите 23 | | | веќе видена

Пејачката и глумица Џенифер Лопез никогаш не се плашела од смели стајлинзи и одважни парчиња облека, откако во 2000. година на церемонијата на доделувањето на ...
сите 15 | | | веќе видена

„Оливер, ќе останеш трајно и вечно во нашите срца. Знам дека не би ти било мило да ти правиме многу фалби, бидејќи никогаш не си сакал да бидеш во центарот на ...
сите 12 | | | веќе видена

На својот профил на Фејсбук Бошко Видоески сподели пост за состојбата на Шарпланина…во поглед на шумата и зоупотребите. Неговито пост го донесуваме во целост… ...
сите 5 | | | веќе видена

Мажот ме остави затоа што после сообраќајна несреќа останав инвалид и во количка. Јас сум среќна што останав жива, бидејќи животот е непроценливо богатство на ...
| | веќе видена

Во народното верување свети Илија се смета за клучар кој го отклучува или заклучува небото и го пушта или запира дождот, бидејќи се верува дека тој повела со ...
сите 22 | | | веќе видена

Ви посакуваме добар и мирен ден. Ни пристигна среда од која малку се плашиме, уште еден сериозен аспект е пред нас – квадратот на Марс и Уран, аспект кој би ...
сите 66 | | | веќе видена

Сакате блескав тен без брчки? Тоа е сонот на секоја жена, и еве како тоа и’ да го постигнете на сосема природен начин. Пробајте го црниот мелем. Која е ...
сите 19 | | | веќе видена

ЛеБрон Џејмс е моментално веројатно најдобриот и најпопуларниот кошаркар во светот. Неговата кариера трае 15. години, и во тој период тој отсекогаш бил познат ...
сите 57 | | | веќе видена

Џорџ Клуни после несреќата со мотор конечно се опоравил… Откако се опоравувал по тешка несреќа што ја доживеал пред три недели додека возел мотоцикл на ...
сите 6 | | | веќе видена

next