Македонската православна црква денес го одбележува споменот на Светиот великомаченик Евстатиј Плакида Голем римски војсководец од времето на царевите Тит и ...
сите 14 | | | веќе видена

Меркур оваа среда е во квадрат со Плутон, така што може да ве успори, да се сопнувате на некои работи што ќе ве го одземат сето внимание, тешко дека ќе можете ...
сите 64 | | | веќе видена

„Последните години од бракот со Ангелина беа вистински пекол за него. Често се прашуваше дали тој ја познава вистинската Ангелина, бидејќи не можеше да сфати ...
сите 12 | | | веќе видена

Пејачката засега не се огласила по овој повод, па така не е познато ни на кого ги праќала експлицитните фотографии.Но, повеќе од евидентно е дека сама ги ...
сите 46 | | | веќе видена

Во правец на својата посветеност за поддршка на вистинските универзални вредности, ТТК Банка АД Скопје годинава со големо задоволство безрезервно ја дава ...
| | веќе видена

„Кажи ми со танц“ во сабота и недела ќе го исполни Капитол со ритам, движења, музика и поезија Во секој наш разговор постои одреден „шум“. Тоа е мало ...
сите 5 | | | веќе видена

Со поразот кај Вест Хем (1:3),кој дошол само четири дена после излегувањето од Лига купот од второлигашот Дерби каунти, Манчестер Јунајтед остварил најлошо ...
сите 246 | | | веќе видена

Полицијата во Лас Вегас потврдила дека од „септември 2018. година е повторно отворен случај на обвинување за силување од 2009. „Нашите детективи работат на ...
сите 145 | | | веќе видена

„Мојата ќерка секој ден живее со тоа што и го направи. Имаше денови кога би повикала затоа што видела негде негова фотографи или плакат и се распаѓаше“, ...
сите 170 | | | веќе видена

„Хари, инаку, секогаш, комуницирал со медиумите. Но, некако, сега тоа е запоставено“, рекол бившиот кралски фотограф кој смета дека принцот во бракот е многу ...
сите 25 | | | веќе видена

Состојки: Бисквит: 8 јајца, 150 г чоколадо во прав,150 г путер,150 г шеќер, 2 лажици слатка павлака,1 лимон, 1 лажичка цимет, 100 г излупени бадеми, 100 г ...
сите 64 | | | веќе видена

Да, чудо од едно јајце бидејќи толку ви е потребно за овој извонреден колач Бисквит: 1 јајце 1 шоља (од 200 грама) шеќер 1 шоља мелени ореви 1 шоља млеко 1/2 ...
сите 60 | | | веќе видена

Октомври освен со времето, кое е обично променливо и непредвидиво, ќе го „протресе“ и животот на овие 6 хороскопски знаци. За некои ќе донесе многу хаос, ...
сите 19 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 19 септември. Денеска е Св. мач. Трофим, Савантиј и Доримедонт. Во времето на царот Пров, во 3. век, ...
сите 19 | | | веќе видена

next