Популарниот пејач со неговиот сопруг и синовите, е на заслужен одмор , пред новата американска турнеја. Го очекуваат десет настапи низ САД … Британскиот пејач ...
сите 2 | | | веќе видена

Столбот на семејството на Оливер, како што секогаш истакнувал пејачот, била неговата жена Весна со која помина 45. години од својот живот. Потребна била една ...
сите 8 | | | веќе видена

Православната црква денес го празнува успението на Света Ана, мајката на Пресвета Богородица Марија. По тој повод христијаните од цела Македонија го посетуваат ...
сите 37 | | | веќе видена

Каков ден е пред нас! Да тргнеме по ред…Сонцето е во квадрат со Јупитер, многу редок аспект, а незгодниот квадрат укажува на големи можности за претерување, ...
сите 54 | | | веќе видена

Љубовта која сите вие ми ја пруживте, никогаш нема да биде заборавена и го очекувам денот кога ќе кажам дека тешките времиња се веќе минато… Пред помалку од ...
сите 9 | | | веќе видена

Најголемиот дел од парите ги троши на добротворни настани… Тој е „ѕверот“ со нежно срце, кој сите го обожаваат. Кога има акција, тука е Двејн Џонсон. Двејн ...
| | веќе видена

Диетата со која претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, ги истопи одвишните килограми одамна е позната во Хрватска, особено после 25. јуни, кога ...
сите 24 | | | веќе видена

Харви Вајнштајн и неговата наводна главна жртва биле во интимна врска многу години по настаните во обвинението, тврди одбраната на американскиот продуцент која ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако многумина не верувале во тоа, војвотката Кејт и принцот Вилијам, наводно, не го знаеле полот за ниту едно дете пред раѓањето, и сето тоа е дел од ...
сите 19 | | | веќе видена

Уште еден понеделник, уште еден почеток на неделата, е пред нас. Овој пат, малку побавен од вообичаеното,таман да ви дозволи полека да се вратите во нормала ...
сите 62 | | | веќе видена

ДОКУМЕНТАРЕЦОТ за животот на Пол Вокер за неколку дена ќе ја види светлината на денот. Во филмот „Јас сум Пол Вокер” зборуваат неговите најблиски соработници, ...
сите 8 | | | веќе видена

Приказаната околу сензационалниот трансфер на Модриќ се’ уште не се симнува од насловната страница на шпанските и италијанските медиуми. Дали има шанси Лука да ...
сите 199 | | | веќе видена

Едно од лицата што го обезбедувале шопинг центарот и’ кажал дека зјапал во нејзиниот задник и дека тоа било проблем… Тинејџерка тврди дека била избркана од ...
сите 5 | | | веќе видена

next