Претседателот на ФИА, Жан Тод, признава дека се чувствува почестен што тој има право редовно да го посетува Михаел Шумахер, а на јавноста само и открил дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Со приватен авион во Торино пристигнало семејството на фудбалската ѕвезда Кристиано Роналдо. Освен свршеничката Георгина Родригез, дадилката и обезбедувњето, ...
сите 98 | | | веќе видена

Овој млад брачен пар го прославува роденденот на нивната малечка ќеркичка. На фотографијта гледаме среќен млад пар и тоа од три раси – белец, црнкиња и ...
сите 4 | | | веќе видена

Откако во црквата Св. Фране била служена миса за починатата музичка легенда, ковчегот со неговото тело, преку Сплитска Рива,беше пренесен до катамаранот, со ...
сите 46 | | | веќе видена

Сплиќани вчера величествено го испратија Оливер Драгојевиќ на последната пловидба. Откако во црквата Св. Фране била служена миса за починатата музичка легенда, ...
сите 47 | | | веќе видена

Света Макрина беше сестра на двајца познати и славни светители Василиј Велики и Григориј Ниски. Во својата младост таа беше свршена со некое момче што умре ...
сите 6 | | | веќе видена

Денес е среда и Марс полека се приближуваат до точниот квадрат со Уран,на повидок е катаклизма! Овој аспект е тест и за најотпорните на куршуми, така да ...
сите 70 | | | веќе видена

Мирка го запознала Роџер Федерер на Олимписките игри во Сиднеј во 2000-та година. Многу брзо после тоа почнале да се забавуваат, но долго ја криела големата ...
сите 24 | | | веќе видена

Во народното верување свети Илија се смета за клучар кој го отклучува или заклучува небото и го пушта или запира дождот, бидејќи се верува дека тој повела со ...
сите 24 | | | веќе видена

Кога кралицата Елизабета ќе заврши со јадење, сите на масата престануваат да јадат. Кога е време за спиење, доколку спијат во иста куќа, никој не смее да со ...
сите 63 | | | веќе видена

Македонска Филхармонија, под диригентската палка на Џијан Емин и американскиот диџеј Хуан Аткинс, ќе го направат најдоброто музичко искуство со единствен и ...
сите 30 | | | веќе видена

Не напушти легендата на музичката сцена, славејот од Вела Лука не остави без својата единствена, уметнички вредна, емоционална и величествена изведба. Со ...
сите 29 | | | веќе видена

Денес Хрватска го одбележува Денот на националното сочувство по повод смртта на Оливер Драгојевиќ, кога беше последното збогум на музичкиот гигант. Во 11. ...
сите 72 | | | веќе видена

Бившата српска тенисерка, Ана Ивановиќ, се породила пред четири месеци, но според нејзината линија тоа никогаш не би го помислиле. На Инстаграм се пофалила со ...
сите 10 | | | веќе видена

Францускиот парламент вчера конечно ја прифати забраната за користење на мобилни телефони во основните училишта, што беше предизборно ветување на претседателот ...
сите 16 | | | веќе видена

Покрај бројните вести за расправии и кавги помеѓу младенците – Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, конечно пристигнуваат убави вести. Младата пејачка ...
сите 27 | | | веќе видена

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно, попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи, претежно во планинските региони. Ќе дува ...
сите 153 | | | веќе видена

next