Вчера, 18.10.2018 год, компанијата Пнеуматик во соработка со Општина Центар, Одделението за превенција при СВР-Скопје и основното училиште “Јохан Хајнрих ...
сите 2 | | | веќе видена

Меѓународниот филмски фестивал Киненова Скопје ги повикува љубителите на филмската уметност кои ќе имаат уште една и единствена можност да ги погледнат ...
сите 3 | | | веќе видена

Музичарот одлично се опоравува и моментално ги одработува сите концерти кои биле откажани поради неговата здравствена состојба. Откако издале нова балада ...
сите 2 | | | веќе видена

Големо количество на хранливи материи со малку калории е главна одлика на овие семки… Чиа семки се одлични за слабеење, а полни се со витамини и минерали па се ...
сите 27 | | | веќе видена

После некое време се преоубила во најомразените обувки, за стилистите. Со тоа Меган повторно ги променила кралските правила бидејќи членките на кралското ...
сите 68 | | | веќе видена

Месечината влегува во знакот на Риби овој петок, додека Меркур прави два аспекти, еден е тригон со Нептун, вториот квадрат со Марс! Прекрасна енергија доаѓа од ...
сите 63 | | | веќе видена

Вчера, на 17 октомври, на интернационалниот ден за борба против сиромаштијата, здружението „Проект среќа“ ја организираше првата конференција за деца со ...
сите 5 | | | веќе видена

Ако кај вашиот партнер ги препознаете овие четири особини, тоа сметајте го за една од причините за љубовна среќа. Не е претерано битно дали мажот е „добар“ или ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали некогаш сте слушнале за јен-мо точката? Токму тоа е точката на машкото тело која наводно го интензивира и продолжува оргазмот. Според некои таоистички ...
сите 2 | | | веќе видена

Во освежено студио, со нова музичка поддршка од фантастичниот „Харе бенд“, со многу ентузијазам и идеи за следните триесетина епизоди, тимот на Жарко ...
сите 7 | | | веќе видена

Многу студената воздушна маса ќе го продолжи движењето многу брзо кон југ и веројатно до петок наутро ќе допре до северозападот на Турција… По долготрајното и ...
сите 33 | | | веќе видена

Деца од Македонија кои живеат во сиромаштија добија пакети со храна наменети за нив и нивните семејства како дел од хуманитарниот проект „Сподели оброк” на ...
сите 12 | | | веќе видена

Од 29 септември до 1 октомври во Минхен се одржа најголемиот светски фестивал за сопственици, инвеститори и старт-ап бизниси – Bits & Pretzels. На овој ...
сите 4 | | | веќе видена

Некогаш најсјајниот холивудски пар веќе две години се бори околу старателството над своите шест деца… Ангелина Џоли и Бред Пит сите други ставки околу разводот ...
сите 4 | | | веќе видена

Холивудската миленичка се враќа на големите екрани со уште еден трогателен филм… Драмата „Ben Is Back“ во режија на Питер Хјуџис донесува приказна за ...
сите 5 | | | веќе видена

next