Во светот на музиката е од многу мал, откако знае за себе, но музичкото образование го започнал на шест години.Во основното музичко училиште во Куманово свирел ...
сите 16 | | | веќе видена

Американската глумица и пејачка, Деми Ловати, е видена првпат во јавност откако скоро умрела поради предозирање, кон крајот на јули, пренесуваат американските ...
сите 5 | | | веќе видена

Британскиот боксер Ентони Џошуа во саботата во седмата рунда го нокаутираше рускиот предизвикувач, Александар Поветкин. Русинот прекрасно ја отвори борбата, ...
сите 3 | | | веќе видена

Додека некои жени по прекинување со дечкото паѓаат во депресија, особено ако причина за раскинуавњето била измама од негова страна, оваа девојка ја свртела ...
сите 9 | | | веќе видена

После снимањето на новиот спот, Нина Бадриќ, во својот зафатен распоред пронашла малку време за опуштање. На Инстаграм со фановите споделила слика од плажа и ...
сите 20 | | | веќе видена

Средношколката од Фулам внимателно ги проверила состојките пред купување, бидејќи знае дека е алергична, но овојпат сусамот, на кој била алергична, не бил ...
сите 7 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер го воделе тимот на Европа до титулата на Лејвер купот. Со години се лути ривали, големи противници на теренот, но сега ги ...
сите 18 | | | веќе видена

Ова е познато како јапонска терапија со вода и многу е ефикасна во превенција на различни болести и здравствени состојби како што се: артритис, колит, мигрена, ...
сите 10 | | | веќе видена

На 1 декември, на сцената на Македонската Опера и Балет, Државниот балет на мраз од Санкт Петербург доаѓа повторно, овојпат со изведба на претставата ...
сите 16 | | | веќе видена

Доктор Ричард Шепард е еден од најпознатите светски патолози кој во текот на својата кариера прегледал повеќе од 23. илјади тела, а едно од нив било и она на ...
сите 13 | | | веќе видена

Познато е дека Арсен Дедиќ често пишувал песни и компонирал за други изведувачи. Така легендарниот Арсен дедиќ го напишал и еден од најголемите хитови на ...
сите 4 | | | веќе видена

Од Александрија, жена на млад маж. Наговорена од некоја бајачка, таа изврши прељуба со друг човек. И веднаш совеста почна луто да ја гризе. Си ја исече косата ...
сите 10 | | | веќе видена

На Овен му треба помош од еден колега, Бик сака авантура, за Близнаци добар ден за кариера, Ракот вљубов, Лавот е доследен на себе, Девицата ги одложува ...
сите 66 | | | веќе видена

Покрај бројните обврски премиерот на Македонија, Зоран Заев најде време за дружба со синот Душко и нивниот омилен начин за разонода… Очигледно дека Зоран Заев ...
сите 9 | | | веќе видена

Со многу музика и забава, многу деца и врвулица од луѓе, вчера во Градскиот парк во Скопје, кај популарната „школка“ се одржа тричасовен хепенинг со кој Халк ...
сите 14 | | | веќе видена

Следната недела на 27. септември е голем празник Воздвижение на Чесниот крст (Крстовден), Празник на Чесниот Господов крст Именден празнуваат: Крсте, Крстинка, ...
сите 28 | | | веќе видена

За разлика од други мечеви Џошуа не остана „негибнат“ туку мечот го заврши со раскварен нос…од кој ја бришеше крвта и за време на интервјуто по завршувањето на ...
сите 16 | | | веќе видена

next