Приказаната околу сензационалниот трансфер на Модриќ се’ уште не се симнува од насловната страница на шпанските и италијанските медиуми. Дали има шанси Лука да ...
сите 199 | | | веќе видена

Едно од лицата што го обезбедувале шопинг центарот и’ кажал дека зјапал во нејзиниот задник и дека тоа било проблем… Тинејџерка тврди дека била избркана од ...
сите 5 | | | веќе видена

До 2016 година, до властите испратил девет барања за условна слобода, но секое од нив било одбиено. Овој месец тој повторно има право да бара да биде ослободен ...
сите 8 | | | веќе видена

Светите маченици Трофим и Теофил и уште тринаесетмина со нив Пострадаа во Ликија во времето на царот Диоклецијан. Бидејќи никако не сакаа да се одречат од ...
сите 39 | | | веќе видена

Помина првата недела во август, се надеваме дека сте задоволни како започна месецот, а ние сме сигурни дека пред нас е само подобар период,полоши, барем вака ...
сите 55 | | | веќе видена

Желбата за дефинирани и цврсти стомачни мускули не се остварува без тренинг. Елза Хоск, која веќе две години е ангел на Victoria’s Secret, сподели четири ...
сите 3 | | | веќе видена

Доколку обичното кафе го унапредите со следните состојки ќе добиете хит напиток кој ќе ви помогне во борбата со одвишните килограми. Се’ што ви е потребно е ...
сите 3 | | | веќе видена

Бред и Џенифер ги измазниле односите, а продуцентот на филмот со нетрпение го очекува нивниот одговор… Џенифер Анистон и Бред Пит се повторно заедно? Имено, ...
сите 47 | | | веќе видена

Многумина ја сметаат Амелија за најсексапилната членка на кралското семејство, а поради своето однесување и’ за најбунтовна. 22.годишната Лејди Амелија ...
сите 5 | | | веќе видена

Топлиот и емотивен глас на Тоше Проески ќе ги разбуди емоциите во вас… Кога Тоше пееше се создаваше волшебен свет во кој тој не внесуваше не само со својот ...
сите 12 | | | веќе видена

Тимот на Цертиадриа кој има за цел да ја промовира потребата од дигиталните вештини постигна голем меѓународен успех. Нејзините вредности и напорен труд беа ...
сите 3 | | | веќе видена

Прво, преживеавме и се родивме нормално, и покрај тоа што нашите мајки, кога имале главоболка, пиеле аспирин, јаделе конзерви и работеле до последните денови ...
сите 2 | | | веќе видена

Септемвриските изданија на модните списанија традиционално се најисчекувани, а на нивните насловни се појавуваат само најголемите ѕвезди. Така, на насловната ...
сите 50 | | | веќе видена

Познатите актерки и пејачки навикнати сме да ги гледаме на црвените теписи, филмови или концерти, односно во ситуации кога ги средиле врвни шминкери и фризери. ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога станува збор за модата, наметнување на забрана и носење на одредени парчиња облека навистина изгледаат бесмислени. Шерон Стоун облекла „скини“ фармерки за ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако се очекувало пејачката веќе да биде дома, поради неочекувани компликации Деми е задржана во болница и уште се опоравува. Наводно има висока температура… ...
сите 15 | | | веќе видена

Света Марија Магдалена црквата ја нарече уште рамноапостолна, бидејќи беше првата што го виде воскреснатиот Христос и проповедаше за тоа. Православната црква и ...
сите 44 | | | веќе видена

next