Виното „Розе” од бербата 2017 на винаријата „Стоби” се здоби со многу значајно признание од влијателниот американски весник „Вашингтон пост”, кој на своите ...
сите 43 | | | веќе видена

„Пеперутките во стомакот“ и денес се сметаат за класичен симптом на заљубеност и љубов. Меѓутоа, многумина во долгите врски многу се разочаруваат кога овие ...
сите 9 | | | веќе видена

Откако станала мајка глумицата Ева Лонгорија не се двоуми да објави фотографии без шминка. Глумицата на серијата „Очајни домаќинки“ станала мајка во 43. година ...
сите 8 | | | веќе видена

Асоцијацијата на менаџери на Македонија организира настан кој е прв и единствен во светот Во Македонија во тек се подготовките за еден од најексклузивните ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако вчера случајно се заплеткавте во мрежа од пајак не се грижете, тоа не е лош знак… Топлото и убавото време од Петковден до Митровден (Од Света Петка до ...
сите 5 | | | веќе видена

Меркур на почетокот на оваа седмица влегува во ретроградна сенка. Сенка која најавува ретрограден циклус. Неповолна ситуација, бидејќи сенката ја замаглува ...
сите 62 | | | веќе видена

Да се измамува партнерот а сето тоа да не се дознае се чини дека е вистинска уметност која најдобро ја знаат оние кои често измамуваат… Необично истражување ...
сите 2 | | | веќе видена

Претстојната есен „ќе биде плодна и благородна“ посебно за овие три знаци. На некои им се „насмевнува“ брак и семејство, на некои успеси на сите полиња ...
сите 45 | | | веќе видена

Нашата популарна пејачка, Елена Ристеска, го објави новиот сингл „Сили за крај“ (Snage za kraj). Музиката и текстот се на Сергеј Четковиќ додека аранжманот и ...
сите 8 | | | веќе видена

Сергеј Четковиќ и Јелена Томашевиќ кои решија да го напуштат шоуто поради несогласување со новите критериуми за избор на најмладите ѕвездички Вечерва со ...
сите 4 | | | веќе видена

Дарко Лазиќ првиот ден од викендот во хируршкиот шок центар во КБЦ „Земун“ го минал во стабилна состојба, без промени кои се опасни по живот. Сепак, кога ...
сите 126 | | | веќе видена

Крвта не е вода, е позната поговорка, но кога ќе се случи нешто што повторно ќе не потсети на тоа нешто секогаш повторно се чудиме… Еден од доказите за тоа е ...
сите 92 | | | веќе видена

next