ЅВЕЗДИТЕ на “Брилијантин”,Оливија Њутн-Џон и Џон Траволта оваа недела го прославиле 40-ттиот роденден на нивниот познат мјузикл. Тие им позирале на фотографите ...
сите 6 | | | веќе видена

Студентка од Бразил, 22.годишната Даниела Брин, одлучила да ја продаде невиноста на Интернет на оној кој е подготвена да понуди милиони долари. Младата ...
сите 5 | | | веќе видена

Роџер Федерер со доста маки се пласира во полуфиналето на Мастерсот во Синсинати. Федерер во швајцарското дерби го совлада Стен Вавринка после пресврт со 6:7 ...
сите 130 | | | веќе видена

Преображение на Господ Исус Христос Благословување на плодовите како благодарност кон Бога Празникот Преображение Господово спаѓа во големите празници што ги ...
сите 23 | | | веќе видена

На Твитер неодамна почнало да се шири видео кое во неколку дена добило дури 10. милиони прегледи. На видеото, гледаме две мачки, една домашна со поводец и една ...
сите 3 | | | веќе видена

Според православниот календар денеска се одбележува празникот посветен на Светиот маченик Евсигниј. Беше војник кај царот Максимијан, кај царот Константин ...
сите 10 | | | веќе видена

Меркур во секстил со Венера за почетокот на овој викенд, Меркур и понатаму е ретрограден,а на Венера ова и е трет пат да се сретне со ретроградноста! Ова е ...
сите 47 | | | веќе видена

Иако Израел во последен момент го потврди организирањето на „Песна на Евровизија 2019“ година, остануваат многу непознаници. Идејата на државната телевизија е ...
сите 10 | | | веќе видена

Новата сезона донесува многу едноставни, но и ефектни трендови во косата. Повеќето жени на есен решаваат да ја променат косата, и секако дека би било добро да ...
сите 7 | | | веќе видена

Не очекувала дека и’ околу неа, како и околу Кејт Мидлтон, ќе се крене прашина по објавувањето на свршувчката со принцот Хари и нивната раскошна венчавка во ...
сите 19 | | | веќе видена

next