Е-Факт

Скопје – Македонија денес го празнува Националниот празник 2-ри Август. На денешен ден започнало Илинденското востание во 1903 година, а во 1944 година е ...
сите 58 | | | веќе видена

Скопје - Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов денеска ги прими Заменик на Претседателот на Владата задолжен за спроведување на Рамковниот ...
сите 10 | | | веќе видена

Скопје – Опозициската СДСМ излезе со реакција на прес конференцијата на Антикорупциска комисија. - Со жалење констатираме дека партизираната Антикорупциска ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод започнувањето на рамазанските пости упати честитка до Ријасетот на Исламската верска заедница ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, денеска ќе присуствува на поставувањето камен-темелник за изградба на училишна спортска сала, која е дел од ...
сите 7 | | | веќе видена

Скопје - „Партијата која себе сака да се престави како демократска, во крајно таинствена атмосфера, далеку од очите на јавноста “избрала“ нов генерален ...
сите 14 | | | веќе видена

Скопје – Згасна А1 телевизија. По 18 години емитување на програма сношти телевизијата прекина со зрачење во етерот. „Со решение донесено од Основниот Суд ...
сите 31 | | | веќе видена

Атрактивната поп принцеза, Лејди Гага одлучила да објави книга. Нејзините обожаватели тоа со задоволство го прифатија, тоа не би не чудило тврдат научниците , ...
| | веќе видена

next