Е-Факт

Скопје – Во Македонија денес ќе биде сончево и многу топло со слаб ветер претежно од јужен правец. Кон крајот на денот во западните подрачја ќе има извесно ...
сите 33 | | | веќе видена

Шакира е позната како одлична танчерка со чуство за ритмика. Се знае дека најдобрите музичари на Балканот потекнуваат од Македониа. Колумбијската лепотица е по ...
| | веќе видена

Пејачката Бијонсе сними спот за песната “Best Thing I Never Had”. Во спотот таа се појавува во долна облека и додека пее се подготвува за свадба. Потоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонија и Хрватска денеска го парафираа договорот за екстрадиција на сопствени државјани, што ќе овозможи поефикасна борба против организираниот криминал, ...
сите 30 | | | веќе видена

44 годишната Дона Симпсон е жената која што го држи рекордот на најдебелата мајка на светот. Нејзиниот партнер ја напуштил и сега храната ја добива ...
| | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска на проштална средбa ја прими амбасадорката на Кралството Холандија, Н.Е. Симон Филипини. ...
сите 13 | | | веќе видена

next