А1 престана да емитува програма

Скопје – Згасна А1 телевизија. По 18 години емитување на програма сношти телевизијата прекина со зрачење во етерот. „Со решение донесено од Основниот Суд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По 18 години А1 од синоќа повеќе не зрачи во етерот. Агенцијата за електронски комуникации ја одзеде френкфенцијата на телевизијата која од пред пет дена е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Агенцијата за електронски комунакации Роберт Ордановски, до дневникот на Сител телевизија истакна дека фреквенциите на А1 се законски одземени. ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од 18 години постоење, од саботата, најстарата приватна телевизија во државава престана да емитува програма. Одлуката за „гаснење“ на А1 телевизија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 663 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 179 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 224 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 184 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 452 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

А1 престана да емитува програма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: