Е-Факт

Скопје - Владата на Република Македонија. на седницата одржана денеска определи заменици на претседателот на Владата, информираат од владината прес служба. ...
| | веќе видена

Гевгелија – И покрај денешното предупредување на Дирекцијата за заштита и спасување за зголемената опасност од појава на пожари, денеска околу 11 часот во ...
| | веќе видена

Грчкиот шеф на дипломатијата Ставрос Ламбринидис изјави дека македонскиот премиер Никола Груевски е заложник на сопствената непомирливост и ја држи како ...
сите 11 | | | веќе видена

Скопје - Во Македонија денес ќе биде сончево и потопло со умерена локална облачност. Кон крајот на денот ќе има изолиран развој на нестабилност со локален ...
сите 28 | | | веќе видена

Штип - Согласно статитстиката на терен, од почетокот на важноста на Законот за легализација на бесправно изградени објекти на 4-ти март 2011 до денес ...
| | веќе видена

next