Жирафата е животно кое нема голема потреба од сон и во текот на цел ден доволни и се само околу два часа спиење. Како изгледа додека спие може да погледнете на следниве неколку симпатични фотографии.
| | веќе видена

Во текот на една година, фотографот Роберт Ваингарен го сликал изгрејсонцето над заливот Санта Моника од иста позиција во 6:30 часот наутро. Сликите што следат се дел од едногодишниот проект на фотографот и врз нивната композиција најмногу влијаела непредвидливоста на временските услови. 5-ти Јануари 27-ми Јануари 25-ти Март 6-ти Април 13-ти Април 14-ти Август 29-ти Август 22-ри Октомври 30-ти Октомври 24-ти Ноември 5-ти Декември 11-ти Декември 13-ти Декември 19-ти Декември
| | веќе видена

Погледнете серија од пет прекрасно дизајнирани постери на студентот по дизајн Бади Браво. Со овие постери талентираниот студент ја доби годишната награда на клубот на уметнички директори на Денвер. Освен убаво дизајнирани, постерите се позитивни и инспирирачки. Уживајте.
| | веќе видена

Фотографиите се дело на 20-годишната Кендис Седиган која ужива во фотографирањето на златниот ретривер Чемп. Секогаш весел и фотогеничен, 10-годишниот Чемп изгледа задоволен од убавиот живот опкружен со пеперутки, цвеќиња, меурчиња, есенски лисја..
сите 3 | | | веќе видена

Овој електричен сад на компанијата Вилтон служи за топење чоколадо на брз и лесен начин. После само неколку минути чоколадото може да се користи за било какви десерти во комбинација со овошје, торти или колачи. Површината на садот е нелеплива и истиот може да се купи за 30 долари.
сите 4 | | | веќе видена

Следат неколку слики кои не ги препорачуваме на оние кои моментално внимаваат на својата линија. За пореално доживување, сликите се анимирани
| | веќе видена

Оваа мека перница во форма на џиновска книга може да ве спаси во моментите кога сте уморни од учење или работа. Официјалното име на необичнатa перница е “Wоrkаhоlic Pillоw” и чини околу 30 долари.
| | веќе видена

Погледнете колекција од неколку прекрасни и уникатни камини. Зад нивниот минималистички дизајн стојат дизајнерите од студиото Еlеmеnt4.
| | веќе видена

Како што ближат празниците дизајнерите се обидуваат да создадат нешто ново и креативно. На пример, шпанскиот архитект Тереза Сапеј ги дизајниралa новогодишните елки СНRISMY. Елегантни и модерни, изгледаат многу убаво кога се опкружени со други елки во различни големини. Доколку сакате оваа Нова Година и Божиќ да бидете поразалични, СНRISMY е одличен избор.
| | веќе видена

Дали сакате да имате уникатна елка за Новогодишните и Божиќните празници? Еве неколку неверојатни кулинарски идеи. Не се многу тешки да се направат. Потребно е само да се обезбедите со овошје или зеленчук, да си дадете малку трпение и секако креативност.
| | веќе видена

За љубителите на пица ова е можеби многу подобра идеја отколку сладолед во корнет. Сетот содржи калапи за правење на два корнети, нож и два држачи за корнетите. Сите заедно може да се купат по цена од 20 долари.
| | веќе видена

Некогаш биле изградени како традиционални домови на скромното локално население, но денес се популарни викендици кои ги посетуваат многу од оние кои бегаат од градскиот метеж.
| | веќе видена

На фотографиите што следат се две прекрасни кучиња од Холандија Софи и Сара. Тие се две сестри, Софи има 4, а Сара 2 години. Нивни сопственик е Цес Бол кој се занимава со фотографија и прави неверојани фотографии со нив и тоа најчесто композиции со прекрасни пејзажи.
| | веќе видена

Доколку имате слободни ѕидови во вашата бања, некоја од овие десетина налепници може да го направи просторот многу поинтересен.
| | веќе видена

Како што ближат празниците дизајнерите се обидуваат да создадат нешто ново и креативно. На пример, шпанскиот архитект Тереза Сапеј ги дизајниралa новогодишните елки СНRISMY. Елегантни и модерни, изгледаат многу убаво кога се опкружени со други елки во различни големини. Доколку сакате оваа Нова Година и Божиќ да бидете поразалични, СНRISMY е одличен избор.
| | веќе видена

next