Заробена во тропска атмосфера, вилата Long Вау се наоѓа веднаш на брегот на Карипското Море. Вилата е составена од три дела: Ѕky Villa, Ѕea Villa и Ѕаnd Villa. Инспирирана од грчката архитектура, секој дел од вилата нуди извонредни спални соби со праватни тераси, со поглед кон базен или море. Апартманите во вилите се за изнајмување и 5 апартмани може да се изнајмат oд 3500 до 6495 долари за ноќ. Show
| | веќе видена

Еве неколку интересни пораки кои можете да ги кажете на вашата мајка или бидете креативни, направете слична картичка и поклонете ја на вашата мајка заедно со подарокот наменет за неа Show
| | веќе видена

Во следнава колекција ќе погледнете неколку примери на уникатна уметност на резбање на овошје и зеленчук. Фотографиите се дел од уметничкото портфолио на фотографот за храна Илијан Илиев од Манчестер, Велика Британија. Show
| | веќе видена

Налепниците за ѕид стануваат се повеќе и повеќе популарни во дизајнот на ентериерот. Во прилог погледнете неколку симпатични налепници кои светат во темница. Ако сакате да го направите позабавен вашиот дом тогаш обрнете внимание на овие налепници од “Geсkо Ѕtiсkerѕ”. Show
| | веќе видена

Овој рај на Земјата е склоп на цветни градини и се наоѓа во Брентвуд Беј, Британска Колумбија (Канада). Прекрасните градини привлекуваат повеќе од еден милион посетители секоја година и поради нивната меѓународна слава назначени се за национално-историско богатство на Канада. Историјата на градините датира од далечната 1905-та година и се основани од Роберт Пим Батчарт и неговата сопруга Џени Батчарт. Затоа денес оваа природна убавина го носи името Градините на Батчарт (Вutchart Gаrdеnѕ). Show
| | веќе видена

Поминаа карневалите во Вевчани и Струмица, па можеби овие неколку идеи ќе ве инспирираат како да го маскирате вашето бебе за 1-ви Април. Со сигурност бебето ќе се разликува од сите останати маскирани во бубамари, принцови или принцези Show
| | веќе видена

Идејата за вакви перници е на група пријатели од Сиетл, Вашингтон. Преку нивниот официјален веб сајт може да си направите перница со вашиот лик. Потребно е да испратите ваша фотографија, а потоа да изберете форма и боја. За перницата ќе треба да платите 30 долари. Show
| | веќе видена

Како луѓето, така и кучињата уживаат во прошетките по планините, го сакаат свежиот воздух и отворениот простор. Фотографиите што следат прикажуваат прекрасен начин на живот за едно куче. Погледнете ги и знаете што треба да направите за да го изненадите вашето куче. Show
| | веќе видена

За оваа уникатна фонтана од чоколадо потрошени се две години на дизајн, планирање и конструирање. Фонтаната е високо 8 метри и низ различни нивоа протекуваат протекуваат 3 вида на чоколадо: црно, млечно и бело чоколадо со вкупна тежина од 2 тона. Поставена е во хотелот “Thе Веllаgiо” во Лас Вегас. Show
| | веќе видена

Овие спирални визби се пример како на брз и лесен начин да направите винарска визба во вашиот дом. Спиралните визби инсталирани од британска фирма може да се постават на било кое место во домот. Визбите можат да соберат до 1900 шишиња и нудат совршени услови за чување на истите како традиционалните визби. Првпат таква домашна винарска визба е инсталирана во 1977-та година од страна на французинот Жорж Харноа. Show
| | веќе видена

Прстените се дизајнирани од страна на Џангвин Јун кој е изработувач на накит од Јужна Кореја. Прстенот после некое време носење остава краткотрајна трага. Постојат три верзии на прстенот. На два од нив од внатрешната страна изгравирани се зборовите: “Always” и “Marry me”, а кај третиот прстен изгравирано е срце. Прстените ги има во златна и сребрена варијанта. Show
| | веќе видена

Налепниците се наменети за дел од производите на Apple: Macbook/PRO/Air 11″, 13″, 15″, 17″, iPad2, iPad и iPhone. Направени се од квалитетен материјал, водоотпорни се и лесно се отстрануваат без трага. Нивната цена е 7 долари. Show
| | веќе видена

Името на шолјата е “МеmoМug” и е изработена од мазна керамика на која може да се пишуваат пораки и истите лесно се отстрануваат. Пакувањето содржи и црвен фломастер за пишување по шолјата. МеmoМug може да се купи за 16 долари. Show
| | веќе видена

Овие уникатни балони кои светат се производ на шпанската компанија Еѕtilz. Балоните како креативни и атрактивни светилки создаваат прекрасна атмосфера, се поставуваат на таванот на собата и се вклучуваат со повлекување на црвената жица која виси надолу. Show
| | веќе видена

Овој креативен постер на прекрасен начин покажува како делува врз нас читањето на книгите. Постерот е дело на Анастасија Горбунов од Русија и е направен за конкурс за поттикнување на читањето и писменоста кај Русите. Постерот го освоил првото место и на изложбата бил претставен со пораката: “Читањето не е опасно. Опасно е да не се чита.”. Show
| | веќе видена

Силните врнежи од снег и рекордно ниските температури владееа последните недели во цела Европа. Позитивна работа за Амстердам од таквиот голем студ е замрзнувањето на каналите со вода кои се претворија во лизгалишта. Ваквата појава е редок случај за главниот град на Холандија во последната деценија. Show
| | веќе видена

Спа центарот “Blue Lagoon” е уникатна и популарна атракција која нуди иновации во здраството и негата на кожата надополнети со геотермална енергија. Се наоѓа во срцето на паркот Свартсенги и овозможува негување на здравјето со минерали, алги и останати поволности на морската вода. Гостите далеку од модерниот живот уживаат во капење и опуштање во геотермална морска вода која има позитивни ефекти врз кожата. Сценската убавина на паркот, свежиот воздух и чистата природа создаваат хармонија помеѓу телото, умот и духот. Спа центарот е добитник на сино знаме за животна средина и е прогласен за најдобар спа центар во Скандинавија. Show
| | веќе видена

Секогаш кога ќе се инспирирате и ќе ви дојде некоја интересна идеја може да ја запишете во овие нотеси со креативни илустрации и слатки пораки. Нотесите се совршени за оние кои се секогаш во движење и истите можат да се купат пo цена од 6 долари. Show
| | веќе видена

next