Фотографиите што следат се од Техничкиот факултет во Минхен (ТУМ) во Германија. Погледнете како е организирано симнувањето од најгорниот кат до приземјето на факултетската зграда. Овие тобогани се поставени во средината на зградата и се вистинска атракција за студентите. Инаку, овој факултет важи за еден од најголемите и најдобрите факултети во цела Германија. Show
| | веќе видена

Погледнете неколку различни креативни шолји за кафе или чај на кои е издвоено место за да ги ставите вашите омилени чајни колачи. Супер идеја и одлична комбинација за почеток на денот. Show
| | веќе видена

Ваквите висечки кревети или кревети кои лебдат поставени во домот или градината веднаш се претвараат во најпопуларно катче. Освен тоа што се интересни и атрактивни, ваквиот вид на кревет нуди придобивки за здравјето и ќе се чувствувате понаспиени поради фактот дека нишањето го потпомага спиењето. Овие кревети можат да се најдат во два вида, за внатрешна и надворешна употреба.
| | веќе видена

Неочекувано, болно и страшно . Ќе се согласите и вие со следниве постери од рекламната кампања на ЅЕIКО за нивните часовници за будење кои совршено го прикажуваат моментот на првото ѕвонење на утринскиот аларм.
| | веќе видена

Внатрешното амбиентно и декоративно осветлување во комбинација со романтични моменти го прават домот потопол и попријатен. Во оваа галерија погледнете неколку убави и интересни лампи и лустери кои се направени да создадат романтична атмосфера во домот.
| | веќе видена

Досега сигурно сте виделе многу од оние изненадувачките и интересни танци на младоженецот и невестата. Овој пат погледнете една поинаква верзија, таков ист танц помеѓу невестата и нејзиниот татко. Догледајте го видеото до крај.
| | веќе видена

Фотографиите што следат се од Техничкиот факултет во Минхен (ТУМ) во Германија. Погледнете како е организирано симнувањето од најгорниот кат до приземјето на факултетската зграда. Овие тобогани се поставени во средината на зградата и се вистинска атракција за студентите. Инаку, овој факултет важи за еден од најголемите и најдобрите технолошки факулетите во Германија.
| | веќе видена

Човекот и природата заедно во комбинација можат да создадат интересни и впечатливи појави, како што се овие тунели формирани од дрвореди. Повеќето од нив се наоѓаат на патишта направени пред многу години, а тоа ги прави уште попосебни за долги и пријатни прошетки.
| | веќе видена

Фотографот и новинар Рудигер Немзоу е автор на оваа небесна колекција. Се опремил со два фотоапарати, маска за кислорот и со мини авион летнал 6000 метри над површината на Земјата за да ја направи оваа извонредна серија на фотографии со облаци. Искусниот германиски фотограф овие облаци ги фотографирал над површината на Бразил, притоа прикажувајќи го небесно спокојство во боите на облаците.
| | веќе видена

Името на овој интересен и креативен изум е “Sharky”. Неговата форма во вид на ајкула наполнета со омилениот чај плови во вашата шолја оставајќи обоени траги во топлата вода. Зад оваа интересна идеја стои аргентинскиот дизајнер Пабло Матеода.
| | веќе видена

Секој кој што има потешкии да го искаже со зборови тоа што го чувствува, бара свој сопствен начин за совршено изразување. Фотографот Емили Ли преку фотографија го изразува начинот на кој таа ги гледа секојдневните ситуации и самиот живот. За неа фотографирањето е уметност на набљудување. За неа, за една убава фотографија малку влијаат работите што се гледаат, а многу повеќе начинот на кој се гледаат истите. Следи прекрасна серија на фотографии од нејзината работа.
| | веќе видена

Со необична и уникатна форма овој уред за кафе може да се постави на ѕидот од вашата кујна и за брзо време го имате готово вашето омилено кафе. Името на уредот е “Вlасk Luk”и е дизајниран од страна на Зонг Ахли.
| | веќе видена

Сместен помеѓу стрмни тераси засадени со ориз, антички шуми и бујни градини, хотелот Ubud Наnging Gardеnѕ е вистински рај во Бали, Индонезија. Вистинско доживување е бесконечниот базен на две нивоа со неверојатен поглед кон зелената и бујна шума.
| | веќе видена

Оваа симпатично и креативно декорирана храна е дел од оброците на децата во Јапонија. Приготвени со многу љубов, ваквите оброци оставаат впечаток на прв поглед и се интересни дури и за најприбирливите деца.
| | веќе видена

Овој иновативен кревет дизајниран од страна на Џејми О’Шеа овозможува удобно спиење во исправена положба. Креветот овозможува целосно одржување на вашето тело и е доволно мал да се вклопи во куферче за носење. Преносливиот кревет доаѓа со слушалки, очила за сонце и чадор.
| | веќе видена

Kако со луѓето, судбината знае да си поигра и со животните. Со деформитети од раѓање или здобиени од некаква несреќа, животот им дава втора шанса на овие животни повторно да бидат доволно способни да ги извршуваат своите навики и активности. Нова нога за слоницата Моша Моша ја загубила својата десна предна нога пред 4 години кога згазнала мина на граничен предел. За нејзиното повторно проодување одговорни се група тајландски ветеринари дел од азиската болница за слонови. За време на целиот процес Моша соработувала со докторите и многу ретко покажувала знаци на вознемиреност. Желката Тули повторно се движи Предната нога на Тули настрадала од стаорец. После несреќниот случај, желката неможела воопшто да се движи. За брзо време, ветеринарите смислиле начин како Тули повторно да биде способна за движење. Направиле платформа со гумено тркалце од играчка и ја поставиле под телото на желката. Тули сега е побрза од сите нејзини пријатели, изјавиле ветеринарите. Клун за белоглавата орлица Бјути Бјути која има 8 ...
| | веќе видена

Насловната страница на шпанскиот Vogue за месец октомври е резервирана за моделот Тони Гарн и англискиот актер Клајв Овен. Едиторијалот е направен во Париз и е насловен “Афера во Париз”. Парот е облечен во модели од Том Форд, Џорџо Армани, Ланвин и Стела Макартни.
| | веќе видена

Извонредна и креативна серија на фотографии направени од уметникот Јан вoн Холебан. Јан бил задолжен од германскиот весник ZЕIТ да направи креативен сет на фотографии на тема поврзана со соништата. Со голема доза на имагинација и креативност ги создал фотографиите што следат. Уживајте во прекрасните сцени.
| | веќе видена

Добро познати ви се фотографиите со слатки кученца и мачиња, но овој пат погледнете малку поразлична галерија со сликите од професионалните фотосесии на глувчето Баг. Автор на креативните фотографии е Џесика Флоренс која професионално се занимава со овој вид на фотографија. Фотографиите се дел и од книгата која Џесика ја посвети на нејзиното домашно милениче, глувчето Баг.
| | веќе видена

Овој интересен модел на кревет-перница е наречен Вlаnditо. Флексибилен и подложен на многу трансформации, Вlаnditо е секогаш тука за вас кога ви треба сладок сон, гушкање или едноставно сакате да одморите. Може да го здиплите, завиткате или искривите како што ви одговара. Вlаnditо е достапен во 3 големини: мал, среден и голем.
| | веќе видена

next