Овој проект е производ на заедничката работа помеѓу фотографот Доминик Смиаловски и уметникот Моника Прус. Со интересните цртежи ја претставуваат нивната желба да се вратат назад во детството. Цртежите ја прикажуваат неограничената детска имагинација, невините чувства и чистите мисли.
сите 2 | | | веќе видена

GUCCI објавија фотографии со прекрасната Џенифер Лопез и нејзините деца близначиња како позираат заедно облечени во нивната најнова колекција за деца. Преку оваа кампања GUCCI ја потврдија и информацијата за донирани 1 милион долари наменети за УНИЦЕФ училиштата и децата во Африка.
сите 6 | | | веќе видена

Следниве фотографии се дел од рекламна кампања за зачин и се вистински пример за извонредна кулинарска уметност. Освен што ќе ве воодушеват, дефинитивнo ќе го предизвикат и вашиот апетит
| | веќе видена

Сликата што следи е пример дека е доволно само една креативна идеја за да го изненадите вашиот партнер на пријатен и несекојдневен начин. Искористете ја оваа идеја и се што треба е да започнете со сликање
| | веќе видена

Следи колекција од фотографии со убави љубовни симболи на страници од книги. Креативно и романтично.
| | веќе видена

Погледнете повеќе од дваесет неверојатни зданија во модерната архитектура. Галеријата ја прават посебна и фотограафии на кои се прикажани зградите од совршен агол. Овде може да погледнете уште 50 уникатни архитектонски достигнувања.
| | веќе видена

Не сте единствени кои би ги признаеле моментите кога се запрашувате кои сте вие вистински и што е тоа што реално ви треба. Доколку имате вакви моменти овој извонреден едиторијал сигурно ќе ви се допадне. Креативно е прикажан фактот дека човековото суштество може да влијае на надворешните сили на светот. Се бори во состојба на чистота, но и во состојба на заведување, алчност и разврат. Борбата е за свој опстанок, индивидуалност и сила на душата. Едиторијалот е наречен “Идентитет” и е наменет за списанието WestEast.
| | веќе видена

Секој сака дом со убав поглед и овој апартман може да биде добра инспирација. Се наоѓа во Сиднеј на привилегирана локација која гледа кон пристаништето и оперската куќа. Дизајниран е од страна на архитектонското студио Stanic Harding Architecture.
| | веќе видена

Овие необични скулптури ги создава белгискиот уметник Фред Ердекенс. Кога паѓа светлината врз нив се појауваат скриените пораки. Користи жици, памук, картонски кутии, па дури и живи растенија. Преку оваа негова игра на сенки и зборува, Фред создава една изненадувачка и естетска појава.
| | веќе видена

Можеби на повеќето од вас ќе ви се допадне, но идејата да се предадеш на задоволството не била баш успешна за оваа маркетинг кампања. Постерите биле забранети за печатење, а причината е повеќе од јасна.
| | веќе видена

Модниот бренд H&M за зимата што следи ја промовираше својата најнова колекција “Get Warm”. Можеби долгите шалови и плетенети блузони ќе ве инспирираат за вашиот изглед оваа зима.
| | веќе видена

Спектакуларни фотографии кои го прикажуваат појавувањето на Сонцето гледано од Црвената планета. Марс е четвртата планета од Сонцето со просечна оддалеченост од 227.940.000 km.
| | веќе видена

Уживајте во оваа забавна колекција од фотографии со кучиња кои знаат како треба пред камерата. Некои едноставно како да се родени да го прават тоа
| | веќе видена

Четврта по ред во серијата “Македонско девојче” е прекрасната Искра Крстевска. Погледнете дел од неколку нејзини фотосесии. by: Дарко Мораитов by: Дарко Мораитов by: Дарко Мораитов by: Дарко Мораитов by: Дарко Мораитов by: Дарко Мораитов by: Дарко Мораитов by: Дарко Мораитов by: Дарко Мораитов by: Дарко Мораитов by: Дарко Мораитов by: Дарко Мораитов by: Далибор Толевски by: Далибор Толевски
сите 2 | | | веќе видена

Сигурно сте се нашле во таква ситуација. Место да барате спас, прво ги известувате пријателите за страшниот земјотрес. Доколку се пронајдовте во овој пост, оваа фејсбук група е за вас
| | веќе видена

Хотелот “SNIFF” се наоѓа во Портланд, Орегон и е наменет да ги смести и да обезбеди пријатен престој на миленичињата со богати сопственици. Хотелот има сопствен голем парк и бар наменет за клиентите. Цените за дневно сместување варираат од квадратурата на собите во хотелот. Најскапата соба би ве чинела околу 90 долари за еден ден.
| | веќе видена

Џулија Венг е талентиран млад фотограф со голема пасија кон фотографијата и поезијата. Сака да создава фотографии кои кријат своја сопствена порака и преку кои може да ги искажува своите чувства. Следниве неколку фотографии се дел од нејзиното креативно портфолио.
| | веќе видена

Видеото “Есен покрај езерото” е снимено рано наутро покрај езерото Fjallnora во Шведска. Автор е Барт Ван дер Гаг кој направил прекрасен спој на продукција, музика, бои и атмосфера. Песната од видеото “Притури се планината” ја изведува бугарската народна пејачка Стефка Сабатинова.
| | веќе видена

Сликите се од националниот парк Chapada Diamantina кој се наоѓа во североисточниот дел на Бразил. Поточно, паркот се наоѓа на околу 400 километри од внатрешноста на Салвадор, главниот град на Баија. Се простира на површина од 1 520 км2. Chapada е бразилски збор кој значи регион од стрмни карпи, а пак Diamantina се однесува на дијамантите пронајдени таму во средината на 19 век.
| | веќе видена

next