Instragram апликацијата овозможува на своите корисници да ги обработуваат своите фотографии со примена на дигитални филтри и истите потоа да ги споделуваат на различни социјални мрежи. Апликацијата првично беше наменета за iPhone, iPad и iPod Touch. Од овој месец апликацијата е достапна и за корисниците на Андроид телефони. До сега за користење на Instagram-от се регистрирани околу 30 милиони корисници. Она што ги шокира фановите на апликацијата е тоа дека гигантот Facebook го купи Instragram за 1 милијарда долари. Многу од Instagram корисниците кои користат Twitter не се среќни за тоа и најавуваат дека ќе ги избришат нивните Instagram профили. Во прилог погледнете некои од најомилените фотографии низ социјалните мрежи кои се обработени преку оваа популарна апликација. Show
сите 2 | | | веќе видена

Овие креативни налепници за окцата на вратите се производ на дизајнерското студио од Тел Авив “Ехсite”. Налепниците се квалитетни, лесно се отстрануваат и може да се постават од двете страни на вратата. Нивната цена е 9 долари. Show
| | веќе видена

Овие фотографии со дотерани и симпатични дечиња се дел од каталог на модниот бренд Zara. Младите модели позираат во облека од зимската колекција за 2012-та година. Show
| | веќе видена

Следат неколку необични пејзажи од прекрасната Италија. Автор на оваа колекција фотографии е наставникот од Тревизо, Џузепе Десидери. Фотографиите ја прикажуваат неговата родна земја Италија во една поинаква и мистериозна атмосфера. Show
| | веќе видена

Овие уникатни држачи за книги се рачно изработени и дизајнирани од Кnob Сrееk Меtal Artѕ. Направени се од челик и се доволно цврсти да ја држат вашата колекција за читање. Доколку имате свој специфичен предлог, може да биде изработен и држач по ваша идеја. Show
| | веќе видена

Доколку имате смисла за хумор и сакатe да се пошегувате оваа лажица за диета може да биде интересен подарок за некоја личност. Лажицата е јапонски производ и е изработена од нерѓосувачки челик. Show
| | веќе видена

Претпознатлите лица на Victoria’s Secret Адриана Лима и Каднис Сванепоел позираат во најновите модели на бикини од колекцијата Лето 2012. Згодните ангели за оваа фотосесија застанаа пред објективот на фотографот Расел Џејмс. Show
| | веќе видена

Тапетите беа популарни во минатото, но последниве години повторно се наметнаа како тренд при уредувањето на просториите. Галеријата што следи содржи тапети со модерни и ретро дизајни кои со сигурност ќе ја издвојат собата од останатите, правејќи ја поубава и повесела. Show
| | веќе видена

Доколку сте љубител на кученца, ова би бил идеалниот подарок за вас. Доволно е да го погледнете овој мал, симпатичен мопс и да сфатите дека славеникот е вистински среќник Show
| | веќе видена

Фотографиите се дело на талентираниот фотограф Фернандо Гомез. Приказната е снимена во селска куќа во близина на Севиља, Шпанија. Моделот Росио Наваро е облечена во ретро долна облека и парчиња модерна облека од брендовите Зара и Манго. Show
| | веќе видена

Погледнете ги симпатичните фотографии на поларната мечка Вилма заедно со нејзината ќерка, поларното мече Анори. Двете живеат заедно во зоолошката градина Вутертал, во западна Германија. Анори се роди на 4ти јануари оваа година. Show
| | веќе видена

Кога станува збор за мобилните домови, некои претпочитаат земја, а некои море. Но во иднина, некои ќе може да го изберат и небото. Овој концепт на “летачки” дом е наречен Wоlkе 7 и е развиенот од дизајнерот Тимон Сагер. Show
| | веќе видена

Цртењето на човечката фигура е вештина која повеќето уметници се обиделе да ја совладат за време на нивните кариери. Истата вештина Гесин Марведел ја усовршила и создала уникатни уметнички дела, притоа трансформирајќи ги живите модели во платно. Гесин е 24 години и со нејзиниот талент за цртање им помагала на болни деца преку креативни терапии поврзани со уметноста и музиката. Show
| | веќе видена

Прекрасното езеро Текапо е второ по големина од трите езера кои се наоѓаат долж северниот раб на областа Мекензи во Нов зеланд. Зафаќа површина од 83 километри квадратни и се наоѓа на надморска височина од 700 метри. Езерото е популарна туристичка атракција и неколку хотели се изградени во близина. Исто така, во истиот предел се наоѓа и астрономска опсерваторија. Show
| | веќе видена

Овие две убавици се дел од зоолошката градина во Цирих, Швајцарија. Лиска и Лува, како што ги нарекуваат вработените во зоолошката, се сибирски (амурски) тигрици и поради нивната исклучителна поврзаност како сестри се вистинска атракција кај посетителите. Show
| | веќе видена

Луксузен мебел, удобни кревети за спиење, модерни бањи, мини барови, телевизори со над 1000 забавни канали, мени со вкусни јадења и многу други работи се нудат во бизнис класите на луксузните авиони на емиратските авио-компании. Еден од најпознатите авиони кои нуди вакви услуги е Airbuѕ А380 во кој има 14 луксузни апартмани. Show
| | веќе видена

Овој необичен хотел е лоциран во областа Саси која е дел од Матера, град во јужниот дел на Италија. Хотелот “Sextantio Le Grotte Della Civita” e eдинствениот хотел во светот изграден во рамките на природната екстраваганција на праисториски пештери. Овој хотел е добро сочуван пример за градот каде што илјадници пештери со векови се користат како живеалишта, цркви, па дури и палати. Од 1993-та година хотелот е под заштита на УНЕСКО каде што луксузната удобност е во идеален спој со праисторискиот дизајн. Show
| | веќе видена

next