Едноставноста ги прави овие прекрасни картички толку посебни. Истите дури може сами да ги направите и само со малку креативност на симпатичен начин да ги искажете вашите чувства и секако да го разубавите денот на вашата сакана личност Show
сите 6 | | | веќе видена

Задоволство е да го работите она што го сакате, а уште поголемо е задоволството ако работата ја вршите во убаво уреден простор. Галеријата што следi содржи 20 креативно уредени работни простории во кои би останале и подолго од работноте време Show
| | веќе видена

За жал, повеќето од нас ќе се препознаеме во овие неколку “правила” поврзани со мрзливоста и што е уште пострашно, истите можат да преминат во навика. Доколку на блиските околу вас им пречи ваквото однесување, обидете се нешто да промените Show
| | веќе видена

Mногумина не можат да одолеат на слаткото задоволство Nutella и за нив тоа e еден од најголемите човечки пронајдоци . Следнава галерија е наменета специјално за нив и сигурно ќе ги инспирира како на покреативен начин да ja искористат и да уживаат во својата омилена Nutella. Nutella Ravioli Nutella Marshmallow Turnovers Nutella Truffles Полнети јагоди со Nutella Nutella pizza Nutella Cupcakes Nutella Sandwich Cookies Cookies n’ Nutella Nutella Truffles Nutella Cheesecake Bars Plum cake alla Nutella Nutella Fudge Brownies Banana-Nutella Crepe Show
| | веќе видена

Овој несекојдневен фризерски салон во Њујорк е наменет за деца помали од 10 години. Целта на архитектот била просторот да го претвори во една разиграна и шарена средина која ќе ги потсеќа малите клиенти на нивните детски градинки. Show
| | веќе видена

Доколку барате место за совршен одмор далеку од целата цивилизација и урбана средина, тогаш островот Еllidаеу во близина на јужниот брег на Исланд е вистинската локација за тоа. На целиот остров има само една мала куќа. Островот е трет по големива во Исланд и се смета дека настанал со ерупција пред околу 5 илјади години. До островот ќе стигнете со чамец и друштво ќе ви прават илјадници морски птици Show
| | веќе видена

секогаш кога ќе се инспирирате и ќе ви дојде некоја интересна идеја може да ја запишете во овие нотеси со креативни илустрации и слатки пораки. Нотесите се совршени за оние кои се секогаш во движење и истите можат да се купат пo цена од 6 долари. Show
| | веќе видена

Сместен во прекрасни венецијански градини на источниот крај на Венеција, хотелот Сipriani е еден од најдобрите и најубавите хотели со пет ѕвезди во Италија. Хотелот Сiрriani е познат низ целиот свет по своето единствено луксузно сместување и беспрекорна услуга. Декориран во традиционален венецијански стил, хотелот Сiрriani има 95 спални соби и апартмани, сите со поглед кон градините или Венецијанската лагуна. Во хотелот престојувале познати личности од целиот свет и има добиено многу престижни меѓународни награди. Show
| | веќе видена

Вработените во Универзитетот Рангсит во Бангкок, Тајланд ги обоиле голите зимски дрвја во дворот со боите на виножитото со цел ја разбијат монотоната атмосфера. Новиот семестар започнал на 5ти јануари и студентите биле пречекани со прекрасен двор во неочекувани бои. Инаку, универзитетот е приватна институција за високо образование со примарна цел за создавање дипломирани студенти во различни области на студии, фокусирајќи се главно на науката, технологијата, дизајнот и менаџментот. Show
| | веќе видена

Често пати низ градот се наидува на длабоко замислени пешаци. Пешачкото рутинско движење може да поттикне различни размислувања, за идни цели или пак за моментални случувања. Уметникот Кенди Чанг мисли дека би било убаво да помогне во размислувањето при пешачењето и ги направил овие графити на улиците на Њујорк. Show
| | веќе видена

Хотелот “Whitе Ѕаntоrini” се наоѓа во прекрасниот предел Имеровигли, високо на карпите на островот Санторини каде може да се ужива во спектакуларен поглед кон морето. Изграден е во три нивоа и хотелот може да се пофали со една од најголемите приватни тераси на Санторини. Хотелот е познат по одржување на луксузни венчавки, но и по романтичните апартмани кои се издаваат исклучиво на парови за нивниот меден месец. Постојат три такви апартмани и тоа: “White Junior”, “White Cream” и “White Pearl”. Show
| | веќе видена

Живописното село Веркорин е место во Швајцарија кое ја прифаќа модерната уметност. Секое лето разни уметници од цел свет се поканети да дојдат во селото и да ги направат своите инспиративни дела. Лани биле задолжени уметниците од студиото Ланг/Баумен, кои направиле уметничко дело кое ги поврзува улиците во центарот на селото. Show
| | веќе видена

Оваа вкусна идеја ќе им се допадне на сите оние кои што ја обожаваат пицата. Постапката за подготвување е стандардната, со што ги редите готовите пици една врз друга и на крај тортата со слоеви пици ја обложувате со кашкавал. Во прилог две идеи за такви пица торти. Уживајте! Show
| | веќе видена

Автор на видеото е Метју Браун и истото го направил за конкурс наменет за туризмот во Италија. Неговото дело кое го нарекол “Dreaming Italy” е во трката за победник и ги прикажува убавините на Италија низ квалитетно сниман видео материјал и поетично искажување. Show
| | веќе видена

Овој луксузен кревет е креиран од италијанскиот дизајнер Едуардо Карлино. Идејата на Едуардо била да создаде поврзаност помеѓу луѓето и технологијата, и тоа преку креветот каде што поминуваме околу 1/3 од животот. Целиот проект е производ на голема истражувачка работа со цел да се подобри квалитетот на живот и истиот е развиен во соработка со Универзитетот во Калабрија. Креветот кој е наречен НiСan e целосен италијански производ кој нуди апсолутен комфорт и многу начини за релаксација и одмор после напорен ден. Креветот е опремен со аудио систем, светла за читање, вграден компјутер и целосна мултимедијална опрема која овозможува играње видео игри или гледање филмови. Show
| | веќе видена

Следат неколку интересни и футуристични концепти на кујни тостери. Доколку вака изгледаат и другите кујнски апарати во иднина, тогаш со сигурност ќе се поминува подолго време во кујната Slim Toaster Nahamer Toaster Cassette Deck Toaster “Leave a note” Toaster Halo Super Toaster “Put a smile” Toaster See Saw Toaster Show
| | веќе видена

Опишанo како “совршенo романтичнo бегство во прекрасна животната средина”, “Вицерој Бали” е луксузно одморалиште кое се наоѓа на затскриено место на сртот на реката Петану, поточно во пределот наречен “Долината на кралевите”. Местото го добило името од страна на локалното население поради кралското семејство кое престојувало во околните села. Целата вила се состои од 25 апартмани секој со сопствен затворен или отворен базен и приватна градина со неверојатен поглед кон долината. “Вицерој Бали” на своите гости им нуди еден од најдобрите ресторани на островот, совршен спа центар на врвот на вилата со спектакуларен поглед на реката Петану и долината, комплетен и модерен фитнес центар, бесконечен базен и библиотека. Апартманите може да се резервираат во текот на целата година по цена од 600 долари за една ноќ. Show
| | веќе видена

Семејството, пријателите, искрените прегратки и насмевки се бесценети. Сликата во продолжение нѐ потсеќа на уште некои работи кои неможат да се купат со пари и во кои безусловно треба да уживаме. Show
| | веќе видена

Името на оваа шолја за кафе е “Ѕkylinе Сuр” и во нејзината внатрешност е нацртана претпознатливата панорама на Њујорк. Шолјата се изработува во Германија од квалитетен порцелан според највисоките стандарди за квалитетна изработка. Класичната форма и минималистичкиот дизајн ја прават шолјата “Ѕkylinе Сuр” практично уметничко парче во кое може да се ужива секој ден. Show
| | веќе видена

Интересна порака во која би се пронашле сите оние кои во вечната дилема дали разум или срце, го избираат второто Show
| | веќе видена

next