Студените зимски ноќи ќе ги поминете поубаво во друштво со вкусен топол пијалок. Освен со чај и некои други секојдневни топли пијалоци, во зимските денови може да се стоплите и со неколку вкусни коктели. Во галеријата што следи погледнете десет од најпопуларните зимски коктели, меѓу кои е и грееното вино. Mulled Wine Winter Julep Cherry Pepper Martini Hot Buttered Rum Apple cider Hot Toddy Tom and Jerry The Blizzard Cocktail Irish Coffee Peppermint Patty Show
| | веќе видена

Вистинско доживување за сите љубители на цвеќето и природата се овие реки од цвеќиња. Најчесто се дел од големите цветни градини низ многу земји во светот, посебно низ градините во Холандија. Show
| | веќе видена

Најновото пакување на Starbucks само ја надополнува празничната магијата на деновите што следат. Со зимски мотиви, префинет дизајн и убави бои се украсени чашите за кафе за носење и специјалните пакувањата на неколку вкусови на кафе. Show
| | веќе видена

Интересен концепт на популарната игра “Икс-точка” која не мора да ја играте на лист хартија или на компјутер. Формите се на половина и се рефлектираат на стаклената површина, при што се создава целата форма. Идејата и дизајнот се на студиото “Реleg Dеѕign”. Show
| | веќе видена

Некои од фотографиите што следат подолу можеби претходно никогаш не сте ги виделе. Сега имате можност да видите како изгледала првата направена фотографија во светот, како изгледал првиот МекДоналдс ресторан, фотографијата на Адолф Хитлер како бебе и уште десетина други интересни фотографии од историјата. Show
| | веќе видена

Прочитајте го ова позитивно обраќање до животот. Се однесува на листа на барања до животот за нештата кои се вредни да ни случат. Show
| | веќе видена

Овие интересни илустрации се дело на графичкиот дизајнер Никол Мартинез. На нив се прикажани неколку љубовни искажувања поврзани со различните науки како хемија, биологија физика и математика. Show
| | веќе видена

Најпознат предмет кој има форма на прасе е касичката за пари. Во фотографиите што следат подолу погледнете уште неколку секојдневни предмети во форма на прасе. Радио Отварач за вино Звучник Аларм часовник Ламба Компјутерско глувче Футрола за чување цедиња Продолжен кабел Радијатор USB Приклучок Show
| | веќе видена

Овој необичен ресторан е дел од вилата или хациенда Ескудеро која се наоѓа во Тјаонг, во областа Лагуна на Филипините. Ресторанот е еден од најинтересните и главните моменти во хациендата каде што секој посетител може да ужива во традиционален филипински ручек веднаш под водопадот Лабасин. Поради ваквата интересна и необична можност која ја нуди хациендата местото е вистинска туристичка атракција. Show
| | веќе видена

Алeкcандpа Легинoва е талентиран млад фотограф од Москва. Со фотографија се занимава професионално и е позната по нејзините креативни фотографии од венчавки и портрети. Во галеријата што следи погледнете дел од нејзините извонредни фотографии на деца. Show
| | веќе видена

Овие креативни постери со позитивни пораки се дело на Џесика Роуз. Истите можат да се купат онјалн на нејзината официјална веб страница во различни димензии. За мотивација, инспирација и подобро расположение прочитајте ги позитивните мисли на неколку од најпопуларните постери на Џесика. Show
| | веќе видена

Уметничките дела на сликарот Тјалф Спарнај се издвојуваат по начинот на кој толку јасно и реално успева да прикаже предмети одблизу. Oд 1987 година тој работи на неговиот посебен стил постојано барајќи нови идеи кои никогаш не биле насликани претходно. Неговите оригинални дела се изложени и се продаваат во три земји: САД, Холандија и Англија. Show
| | веќе видена

Тивко вгездено во срцето на Националниот парк Банф во Алберта, Канада се наоѓа неверојатно убавото езеро Мориен. Езерото е прилично мало и се простира на површина од само 0,5 квадратни километри. Се наоѓа на надморска височина од 1885 метри, опкружени со остри планински врвови. Посебен белег на Мориен е впечатливата сино-зелена боја. Посетителите на ова живописно езеро уживаат во пешачењето во областа околу него, а исто така во негова близина се наоѓа уште едно прекрасно езеро наречено Луиз. Show
| | веќе видена

На насловната страна на американскиот Vogue за месец декември се наоѓа прекрасната Шарлиз Терон. Облечена во фунстани кои ја претставуваат како сирена, згодната актерка позира на неколку места на водопадите Бушкил. Фотографиите се на Annie Leibovitz. Show
сите 4 | | | веќе видена

Луксузниот хотел W Rеtrеаt Коh Ѕаmui е прв од ваков вид на островот Ко Самуи, еден од најпознатите и исклучително убави острови на источниот брег на Тајланд. Хотелот е сместен во прекрасна природа на бујни тропски растенија, палми, песочни плажи и кристално чиста вода. Хотелот е комплекс од 75 луксузни вили со неверојатен ентериер и секоја со приватен базен. Неговата идилична позиција на приватната песочна плажа овозможува неверојатен поглед кон океанот и незаборавно зајдисонце. Show
| | веќе видена

Maчињата по природа знаат да бидат смешни со нивните акции и изрази. Доколку имате маче и лаптоп, веројатно до сега сте го пронашле во близина или врз вашиот лаптоп. Мачињата сакаат да седат на топло, и ваквата нивна положба е интересна, но може и да ве нервира доколку вашето милениче упорно ја брани својата положба. Еве неколку такви слики со мачињата комотно сместени врз тастатури лаптопи. Show
| | веќе видена

Паралелен универзум е тема која отсекогаш предизвикувала интерес и различни сфаќања во однос на постоењето. Најпросто, терминот укажува на тоа дека во таков универзум постои реалност која е варијанта на нашата сопствена реалност, каде што нештата се спротивни од оние на кои ние сме навикнати, каде што законите на природата се различни. На пример, не постојат ограничувања во релативноста, а брзината на светлината може да биде надмината. За да ви е појасно, еве неколку интересни илустрации кои прикажуваат сцени од некаков измислен паралелен свет, целосно спротивен на нашиот. Можеби во некој таков паралелен универзум тоа и се случува. Show
| | веќе видена

Автор на фотографиите што следат е Маријано Теста, кој професионално се занимава со фотографија и дизајн. Фотосесијата е наречена “Father Nature” и е комбинација од разголени машки тела и цвеќиња. Целта на Маријано била да ја покаже флората во секој контитент преку различни модели и соодветни цвеќиња. Show
| | веќе видена

Храната може да биде инспирација за интересни и креативни уметнички дела. Најчесто од страна на уметниците се користат свежото овошје и зеленчук, меѓутоа некои биле инспирирани и од тестото за леб. Во прилог неколку такви уметнички дела. Show
| | веќе видена

Во мај видовме како изгледа на пролет прекрасниот Централ Парк во Њујорк . Во галерија што следи погледнете како изгледа градскиот парк на Њујорк за време на есента. Show
сите 2 | | | веќе видена

next