Ирина е фотограф од Русија која се занимава со фотографирање на деца и семејства. Подолу издвојуваме фотографии од нејзиното големо портфолио, а дел од нив се искористени и за неколку руски реклами. Show
| | веќе видена

Фотографиите што следат се дел од фотосесијата на прекрасната Жизел за бразилското издание на списанието Vogue, зе месец Јули. Облечена во шарени комбинации од познатите модни брендови, Жизел позира пред објективот на фотографот Патрик Демаршелије. Show
| | веќе видена

Апока Сафари е првото приватно летувалиште од таков тип сместено во сувиот североисточен дел на Уганда, поточно во т.н. див парк кој зафаќа површина од 1440 km². Во близина се наоѓа долината на реката Нарус чија вода ја гаси жедта на големи стада зебри, слонови и жирафи. Целото летувалиште опфаќа десет големи сламени куќарки со посебни надворешни бањи кои секоја вечер се полнат со топла вода. Како секое луксузно летувалиште, така и Апока Сафари има прекрасен бесконечен базен. Show
| | веќе видена

Овие прекрасни парчиња накит рачно ги изработува младата Дерија Аксој од Турција. Секое парче е комбинација на десетици пеперутки внимателно направени од префинети материјали. Уникатниот накит на Дерија е доста баран од страна на девојките, а посебно е популарен кај невестите. Show
| | веќе видена

Луксузните нешта доаѓаат во многу форми и големини. Еден пример за тоа е неверојатната вила Малимбу на индонезискиот остров Ломбок, место каде уживате со сите ваши сетила, не оставајќи место за стрес. Поставена на рид, Малимбу нуди прекрасен поглед кон океанот и кон приватната карпеста плажа. Гостите може да се сместат во 4 апартмани со посебни детски соби. Бесконечен базен од 18 метри и врвен ресторан се исто така достапни за богатите клиенти. Неповторливото зајдисонце ја прави вилата многу популарна и во истото, освен од дневните соби, може да се ужива и од бањите. Show
| | веќе видена

Новоотворените канцеларии на Google и Youtube во Беверли Хилс го следат трендот на останатите шарени канцелариски простори на Google ширум светот. Дизајнирани од архитектонското студио НLW, ентериерите на овој проект совршено се вклопуваат со атрибутите на опуштена работна средина. Канцелариите кои се “посериозните” зони од просторот се претставени со едноставна палета на бои, а повеќе внимание е посветено на собите за релаксација и оброци. Show
| | веќе видена

Назад во 80-тите Аpple имале своја модна линија. Моделите од колекциите биле наменети за мажи, жени и деца. Доколку продолжиле во модниот бизнис, можеби до денес би наметнале свој претпознатлив стил и би биле исто толку популарни како што се во технологија. Show
| | веќе видена

Овие кокошки се рачно изработени од американската компанија Тhe Сity Girl Fаrm. Направени се од квалитетен материјал и нивната намена е да ви помогнат да си ги одморите нозете. Високи се 30см и тежат околу 5кг. Се продаваат во 4 модели именувани како: Betty, Ruby, Little Betty и Little Ruby. Show
| | веќе видена

На овие уникатни, тридимензионални картички се претставени лондонските атракции: Big Ben, Tower Bridge, London Eye, црвениот автобус, Бакингамската Палата и други. Картичките се рачнo изработени и се продаваат по цена од 5 фунти. Show
| | веќе видена

Уживајте во прекрасната колекција на фотографии со цвеќиња направена од млад фотограф од Холандија. Колекцијата ја нарекол “Љубов кон цвеќињата” и нормално во неа повеќе внимание е посветено на лалињата. Show
| | веќе видена

Иако го нарекуваат “Замокот на љубовта”, сепак официјалното историско име на замокот е “Гнездо на ластовицата”. Замокот чие име не се знае дали е инспирирано од вистинска љубовна приказна, се наоѓа во Украина и е симбол на областа Крим. Во 1927-мата година земјотрес со јачина од 7 степени според Рихтеровата скала, ја потресел карпата на која се наоѓа замокот и во следните 40 години, поради несигурност, бил затворен. Подоцна бил реставриран, бил отворен ресторан внатре во замокот, и до ден денес огромен број туристи го посетуваат и уживаат во романтичниот поглед кон заливот Аи-Тодор и Црното море. Show
| | веќе видена

Веќе не е навредливо некој да те нарече “дрво”. Подолу прочитајте неколку работи и запомнете ги како поучни совети од едно дрво. Show
| | веќе видена

Автор на оваа колекција фотографии сликани на западниот брег на Гренланд е фотографот Олаф Ото Бекер. Освен убавината на ледените кањони која е прикажана на неговите фотографии, се пренесува и пораката за глобалното затоплување кое го забрзува топењето на ледените површинини, а сето тоа може да доведе до катaстрофални последици. Веднаш после Антарктикот, Гренланд е втор во светот со најголема ледена површина. Show
| | веќе видена

Со уникатните шаторите на компанијата FieldСаndу кампувањето станува позабавно. Освен што се квалитетно изработени, шаторите се издвојуваат од останатите по уникатните дизајни. Во соработка со различни уметници ce креираат дизајните на шаторите и секој од нив може да се купи на нивната официјална веб страна. Внатрешно шаторите се направени од 100% памук, што значи дека не пропуштаат влага. Цврстите патенти, силните штипки и столбовите кои лесно се поставуваат го прават шаторот отпорен на екстремни временски услови. Show
| | веќе видена

Ајфеловата кула е изградена за париската меѓународна изложба (1889 год.) во чест на стогодишнината од Француската револуција. Иако, на почетокот од страна на Французите не било прифатено нејзинито градење, кулата низ годините стана глобална културна икона на Франција и една од најпрепознатливите градби во светот. Низ овие фотографии од историјата погледнете ја изградбата на Ајфеловата кула. Show
| | веќе видена

Овие неверојатни фотографии прикажуваат бранови сликани во вистински момент на хавајските тропски плажи. Одговорни за фотографиите се фотографот Нил Селвеј и неговиот другар Џеј Кале. Во хавајски води ги позиционираат нивните апарати сместени во водоотпорно куќиште и ги чекаат совршените бранови за фотографирање. Show
| | веќе видена

Меѓу многуте опции што ги нуди Фејсбук е и онаа преку која можеме да ги информираме нашите пријатели каде се наоѓаме во моментот. Оние кои многу често ја користат опцијата, ќе се пронајдат во анимараната слика подолу. Show
| | веќе видена

Луксузното одмаралиште Lеfау Rеѕоrt & ЅРА Lаgo di Gаrdа е сместено во совршена природа која ја нуди местото Ривиера деи Лимони во Италија. Опкружено со шума, маслинови дрвја, лозја и поглед кон езеро, летувалиштето сета таа природна убавина им ја нуди на своите гости заедно со низата услуги кои секогаш се добра опција за нив. Според официјалниот опис, сите соби од летувалиштето имаат поглед кон езеро, уредени се со предмети од природни материјали и со посветено внимание на деталите. Одмарилиштето нуди и СПА центар за дополнително релаксирање на своите клиенти. Show
| | веќе видена

Сите во своите домови имаме многу стари и неискористени предмети. Пред да почнете со чистење и пред да ги фрлите засекогаш, погледнете неколку неверојатно креативни начини како да ги искористите истите. Во неколку чекори се објаснети сите процеси кои ќе ви помогнат од непотребните работи да направите прекрасни креации. Ламбa од лажици Метла од пластично шише Уметничко дело од тоалетна хартија Ламба од пластични облаци Обоени патики Држaч за свеќи Вaзна од сијалица Тетрапак ламба Рози од лисја Лaмба од плетеница Печат во форма на роза Декоративни цветови од ананас Мехaнизам за хранење птици Розa од пластични лажици Уметничко дело – Јапонска цреша Show
| | веќе видена

Фотографиите што следат се дел од фотосесијата за колекцијата есен/2012 на модниот бренд DSquared2. Различни модели позираат во училница пред објективот на фотографите Мерт Алас и Маркус Пигот. Името на колекцијата е “Тоо Сооl For Ѕchооl”. Show
| | веќе видена

next