Шпанскиот уметник познат под името Еѕсif е одговорен за ова уметничко дело нацртано на ѕидот од зграда во градот Катовице, Полска. Графитот на Еѕсif “On/Off” е негов придонес за стрит-арт фестивалот кој се одржал во Катовице. Show
| | веќе видена

Луксузната јахта “ЕЛЕНА” е направена во 2009-тата година од страна на Fасtoria Naval de Маrin, при чија градба се користени оригиналните цртежи од јахта за едрење од 1928-ма година. “ЕЛЕНА” нуди неверојатно искуство на едрење и луксузно сместување до 10 гости. Кабините за гостите се целосно и модерно опремени. Вклучени се клима уреди, ТВ, одделни тушеви и тоалети. Јахтата се изнајмува на Карибите во текот на зимата и на Источниот Медитеран во текот на летото. Show
| | веќе видена

Ваквите необични “закачалки” ќе им се допаднат на сите оние кои ги мрзи да ги стават алиштата во својот ормар и ги трупаат на столовите во своите соби. Столот-закачалка е производ на ИКЕА, но ако имате стари столови и вложите малку труд може и сами да го направите Show
| | веќе видена

Погледнете кратко видео од Венеција снимено во еден ден, од зори до зајдисонце. Авторот на видеото Јерг Нигли смета дека Венеција е извонредна и преку своето кратко видео сака да ја сподели магијата што ја крие прекрасното место. Show
| | веќе видена

Овие постери се дел од креативната промоција за 3Д домашното кино на LG . Маркетинг агенцијата Y&R од Сао Паоло одлучила преку 3 популарни филмови (Kill Bill, Pretty Woman и Forrest Gump) да ја промовира рекламната кампања. Идејата зад рекламата е дека 3Д системот на LG дава потполно ново, три-димензионално искуство. Постерите се изработени професионално, со неверојатно точни детали во однос на оригиналните постери. Pretty Woman Forrest Gump Kill Bill Show
| | веќе видена

Ова извонредно видео наречено “Dynamic Earth” е комбинација од неколку видео секвенци земени од Меѓународната вселенска станица. Во видеото се опфатени сцени од небото над јужниот дел на САД, Обединетото Кралство кон Балтичкото Море, невреме со громови над Африка, централна Европа, изгрејсонце над Индискиот Океан… Уживајте! Show
| | веќе видена

Модниот бренд H&M освен облека, дизајнира и продава модерни парчиња наменети за домот. Подолу е дел од нивната најнова колекција на постелнини наречена “Sweet dreams”. Show
| | веќе видена

Градината која изгледа како мала приватна шума е дел од дуплекс апартман кој се наоѓа во Њујорк. Приватен лифт води до горниот дел од зградата каде е и прекрасната градина која нуди безброј можности за уживање и забава. Апартманот е на продажба и истиот може да се кули за 4.500.000 долари. Show
| | веќе видена

Во последните неколку години во тренд се оригиналните и креативни предлози за брак. Погледнете во видеото подолу како американецот Томи ја побарал за жена својата девојка Тици на уникатен начин цртајќи графит во источен Детроит. Show
| | веќе видена

Овие мали “гангстери” позираат за “Vеry Frenсh Gаngѕterѕ”, бренд кој е основан од Каролајн Боторел и Ана Масанет и еден меѓу првите кој дизајнира модерни очила за деца. “Vеry Frenсh Gаngѕterѕ” дизајнира и продава очила со оптички стакла и очила за сонце кои се наменети за деца од 3 до 10 години. Show
сите 2 | | | веќе видена

Градот на светлината и љубовта е град кој секогаш инспирира. Еве неколку перници со дезени поврзани со Париз кои сигурно ќе им се допаднат на сите оние кои го сакаат овој прекрасен град. Show
| | веќе видена

Ваквите обоени пилиња се популарни во Кина, Индија, Малезија, Мароко, Јемен и делови на САД, а особено за велигденските празници и за време на некои традиционални индиски и мексикански фестивали. Многу луѓе на ваквата појава гледаат на пилињата како жртви на суровост кон животните, иако фармерите кои ги одгледуваат тврдат дека ако внимателно се нанесува вештачката боја воопшто нема да влијае врз животниот век на малите пилиња. Show
| | веќе видена

Баган е антички град кој се наоѓа во регионот Мандалај во Бурма. Во периодот помеѓу 11-ти и 13-ти век во Баган (како главен град на тогашното кралство) се изградени над 10.000 будистички храмови, од кои денес се останати околу 2.200-те. Баган уште не е прогласен за светско наследство од страна на УНЕСКО и се очекува тоа да се случи во блиска иднина. Во Бурма, археолошката зона на Баган отсекогаш била главна туристичка атракција. Show
| | веќе видена

Оваа слика која открива една љубовна вистина пред повеќе од една година ја објавивме на нашиот сајт. Случајно наидовме на истата слика, само со мали промени и уште повистинита од претходната ПОСЛЕ 10 ГОДИНИ Show
| | веќе видена

Следува рецепт за лесен десерт кој потсетува на небо. Потребно ви е само желе во сина боја (желе од боровинка) и шлаг пена. Стаклената чаша ја полните со синото желе, а со лажица ја ставате шлаг пената правејќи форми во вид на облаци. Продолжете наизменично да ги ставате “облаците” од шлаг пената се додека не направите едно мало парче небо во вашата чаша. Боите го прават десерт-коктелот да изгледа прекрасно и е идеален за забави со мали деца. Show
| | веќе видена

Џодпур е град во државата Раџастан во Индија и е познат како синиот град или градот на Сонцето. Го нарекуваат синиот град бидејќи голем број од фасадите на куќите се офарбани во сино, или градот на Сонцето бидејќи е лето во текот на целата година. Градот освен по специфичната архитектура е познат и по тврдината Мехрангар каде се наоѓаат неколку познати палати. Кривулестиот пат од палатата води подолу до синиот град. Show
| | веќе видена

Фотографиите што следат се дел од летниот каталог на женскиот моден бренд Манго. Убавата Ана Селезнева позира облечена во парчиња од летната колекција кај кои доминира белата боја. Show
| | веќе видена

Овие магнетни панели кои ја покриваат целата површина на фрижидерот се дизајнирани од страна на студиото “Кudu Маgnets”. Панелите кои може да се најдат во многу дизајни го претвараат вашиот фрижидер во вистинско уметничко дело и истите може да ги менувате во зависност од празници, сезони или пак вашето расположение. Show
| | веќе видена

Фотографиите се дел од архивата на фотографот Дејвид Бартон и се наменети за италијанското издание на списанието ЕLLЕ Bride. Бартон преку моделите на вистински начин ги доловил расположенијата и емоциите низ кои се поминува на денот на свадбата. Целата свадбена приказна изобилува со стил и елеганција и е сликана во Рим. Show
| | веќе видена

next