Бркај Работа

Лионел Меси покажа колку е важен за Барселона и колку тимот на Ернесто Валверде е поразличен со него на теренот минатиов викенд откако доволни му беа и 30-тина ...
сите 13 | | | веќе видена

Пред денешниот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите, тренерот на „кралскиот клуб“, Зинедин Зидан, смета дека неговата екипа има сили да одигра ...
сите 49 | | | веќе видена

Истражувачи од компанијата Microsoft и од Институтот „Нилс Бор“ од Копенхаген се уверени дека го пронашле клучот за креирање квантен компјутер. Доколку се во ...
сите 2 | | | веќе видена

Манекенката Меги Лејн (21) била уапсена поради поседување марихуана. Американскиот портал "TMZ" наведува дека 21 годишната Меги имала околу 25 грама марихуана ...
сите 12 | | | веќе видена

Бенаида Нишани во Италија е позната како топ модел и голем навивач на Јувентус. Меѓутоа, оваа атрактивна Албанка е внука на бившиот претседател на Албанија ...
сите 6 | | | веќе видена

Стивен Спилберг откри дека петтото продолжување на серијалот Индијана Џонс ќе започне да се снима наредната година во Велика Британија. Улогата на познатиот ...
сите 8 | | | веќе видена

Годинава адвокатите во Холивуд се прилично со полни раце работа. Имено, уште еден холивудски пар објави дека се разведува, односно актерите Џена Деван Тејтум и ...
сите 9 | | | веќе видена

Беше тепан и понижуван и протеран во централна Србија, каде што му беше укажана прва помош. Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ ...
сите 145 | | | веќе видена

Жена се здобила со повреди во сообраќајна несреќа која се случила на улицата „Васил Ѓоргов“. Од МВР за Курир информираат дека добиле пријава од Ургентниот ...
сите 30 | | | веќе видена

Проблемите со кои во моментов се соочуваат земјоделците се многубројни. Земјоделците од Свети Николе денес излегоа на протест да го искажат својот револт и да ...
сите 7 | | | веќе видена

"Виетџет" е виетнамска нискобуџетна авио компанија која е позната како "Бикини еарлајнс", им овозможува на патниците еден нов начин на уживање за време на ...
сите 7 | | | веќе видена

Откако фотографиите од голите гради на идната принцеза Меган Маркл ја обиколија планетата, на ист пат тргнаа и градите од бившата на Џони Деп и Илон Маск, ...
сите 18 | | | веќе видена

Доколку гласините се точни, Бред и Џенифер се на работ да се смират и повторно да бидат заедно. Бред Пит и Џенифер Анистонна многумина им беа еден од омилените ...
сите 28 | | | веќе видена

Славниот холивудски актер Крис Хемсворт (34) деновиве ужива во друштвото на неговата сопруга Елса Патаки (41), со семејството и бројните пријатели на плажите ...
сите 5 | | | веќе видена

Ќерката на познатиот супермодел Кристи Бринкли уште млада започнала да чекори по стапките на својата мајка. 19. годишната Сејлор Ли Бринкли-Кук се занимава со ...
сите 8 | | | веќе видена

next