Бркај Работа

Марко Ѓуриќ едвај извлече жива глава од Косово. Снимките од бруталниот упад на припадниците на РОСА единицата во Митровачкиот двор го обиколија регионот. Меѓу ...
сите 37 | | | веќе видена

Вооружен маж со пиштол и бомба се заканува дека ќе се разнесе пред зградата на Парламентот на Србија. Според српските медиуми 63-годишниот мажот е поранешен ...
сите 15 | | | веќе видена

Италијанскиот клуб Лацио остана без два милиони евра, за кои се верува дека завршија во рацете на непознати хакери. Вештите интернет измамници успеаја да ја ...
сите 9 | | | веќе видена

Мадридската катастрофа на Аргентина е топ тема, не само во оваа земја, туку и низ целиот свет. Шпанија, синоќа на „Набда Метрополитано, со хет-трикот на Иско, ...
сите 5 | | | веќе видена

Масивното присуство на „Нетфликс“ на филмскиот пазар разбуди многу контрадикторни чувства кај традиционалните претставници на филмската индустрија, бидејќи ...
сите 7 | | | веќе видена

Манекенската кариера на Анастасија Ражнатовиќ тргна во нагорна линија откако нејзината фотографија заврши во едно од најпрестижните модни списанија во светот ...
сите 16 | | | веќе видена

Деми Роуз на Инстаграм објави фотка на која позира во ресторан за време на ручек, но иако покрај фотографијата напиша: „Најслаткиот ручек“, малку кој посвети ...
сите 7 | | | веќе видена

Познатиот приватен и вооружен воз на семејството Ким наводно ја напуштил Северна Кореја и со него Ким Јонг Ун пристигнал на посета во Пекинг. И додека светот ...
сите 68 | | | веќе видена

Во стравичен пожар кој изби во трговскиот центар во рускиот град Кемрово, загинаа најмалку 64 лица, меѓу кои и многу деца, а се стравува дека бројот би можело ...
сите 56 | | | веќе видена

Името не треба да има иредентистички елементи, треба да биде сложено со географска одредница, со придавка и да разграничува дека не станува збор за грчката ...
сите 476 | | | веќе видена

Неидентификуван летечки објект бил снимен како лета над францускиот брег и минува покрај спасувачките хеликоптер. Неверојатната снимка која настанала во 2014. ...
сите 8 | | | веќе видена

Музичарот Шеги се надева дека ќе добие покана за венчавката на Меган Маркл и принцот Хари која ќе се одржи на 19 мај а доколку тоа се случи вели дека со себе ...
сите 3 | | | веќе видена

Бритни Спир е новото заштитно лице на брендот „Kenzo“ а фотографиите кои се појавија на официјалните профили од социјалните мрежи на познатата модна куќа ги ...
сите 6 | | | веќе видена

Лесна за оддржување и вистинско освежување за сите девојки кои имаат долга коса, а сакаат промена. Така би ја опишале накратко новата фризура на Селена Гомез ...
сите 5 | | | веќе видена

next