Бркај Работа

За одредени прашања има приближувања, за други сѐ уште се преговара, направени се чекори, а позитивно е тоа што има политичка волја, вели заменик министерот за ...
сите 336 | | | веќе видена

Четириесет и осум годишниот Ј.М. од Кавадарци починал пред Јавната здравствена установа во градот откако претходно обивал лекарска помош. На 25-ти месецов во ...
сите 58 | | | веќе видена

Земјоделци од струмичко, производители на пролетна зелка, денеска во селото Муртино со мирен протест го искажаа своето незадоволство од намалувањето на ...
сите 25 | | | веќе видена

Иако дури за милион години Африка би можела да остане без својот источен дел, поради делењето на континентот, оваа природна појава и денес предизвикува ...
сите 6 | | | веќе видена

Талат Џафер и да стави потпис наместо претседателот Ѓорге Иванов на указот на Законот за употреба на јазиците тоа нема да биде валидно бидејќи собранискиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Македонската продавница која продава македонски вина а се наоѓа на скопскиот аеродром се покажала како проблем за грчкиот државен протокол кој го проверувал ...
сите 4 | | | веќе видена

МВР вчера во Кичево приведе три лица од Скопје и заплени 91 килограм марихуана. Против тројцата приведени и за уште три други лица, две од Струга и едно од ...
сите 60 | | | веќе видена

Двајца припадници на АРМ од тетовската касарна утринава се донесени во болницата во Тетово со прострелни рани. Поради сериозноста на повредите и по првичната ...
сите 47 | | | веќе видена

Мохамед Салах ја игра сезоната од сонишатата во новиот дрес на Ливерпул. Брзоногото крило на Египет со 28 гола е прв стрелец во Премиер лигата, но ретко кој ...
сите 12 | | | веќе видена

Дајарам Тамракар во понеделникот преживеал пад на авион во кој загинале 49 лица, а како што рекол за медиумите, животот му го спасило тоа што не пиел алкохол. ...
сите 25 | | | веќе видена

За косата на п ејачките Бијонсе и Џенифер Лопез се грижи иста фризерка – Рита Хазан, која за веб-магазинот “Sheerluxe” одлучила да ги сподели своите топ ...
сите 5 | | | веќе видена

next