Бркај Работа

Златан Ибрахимовиќ постигна два гола и донесе победа за Лос Анџелес Галакси во градското дерби во МЛС лигата и на најдобар можен начин и се претстави на ...
сите 40 | | | веќе видена

Поради големото загадување на првиот и вториот крак на Халкидики, Касандра и Ситонија, во летните месеци ќе се плаќа еколошка такса. После консултациите на ...
сите 3 | | | веќе видена

Кинескиот сателит "Тијангонг 1", кој поради дефект почнал неконтролирано да паѓа кон Земјата, би можел веќе утре да влезе во атмосферата на нашата планета, но ...
сите 29 | | | веќе видена

Ливерпул се соочи со големи проблеми на денешното гостување на „Селхрс парк“ кај Кристал Палас, не само поради тоа што имаше негатива во првото полувреме, туку ...
сите 13 | | | веќе видена

Немања Павлов ја однесе победата во првата сезона на реалното шоу „Преживеан“. Намања е бармен од Ваљево, а остана запаметен и по инцидентот кој го предизвика ...
сите 7 | | | веќе видена

Студентите во студентските домови во Скопје не живеат, тие преживуваат. Наместо нормална храна им се сервира храна полна со бубачки и отпушоци. Студентите во ...
сите 11 | | | веќе видена

На 30.03.2018 година околу 09:30 часот во с. Десово–Прилеп, во дворот од семејната куќа на А.Ф., двегодишното дете Х.Ф. влегло во помошен објект во изградба, ...
сите 13 | | | веќе видена

Болницата во Битола личи на се, само не на здравствена установа. Најавените реформи во здравството останаа на хартија. Во програмата на СДСМ токму болницата во ...
сите 2 | | | веќе видена

Вистинска бомба одекна од Виена. Според грчкиот медиум Скаи, грчката страна се повлекла од барањата за слеано име кое ќе биде без превод односно наместо ...
сите 24 | | | веќе видена

Манекенката и поранешна Мис, Оливија Кулпо, за кои многумина велат дека е една од најубавите жени на светот, ја раскина две годишната врска со американскиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Тројца лекари кои завршиле специјализација по медицинска биохемија, кадар кој го нема во поликлиниките, наместо да бидат распоредени во лабораториите тие се ...
сите 10 | | | веќе видена

next