Бркај Работа

На новиот Закон за употреба на јазиците кој пред 2 дена беше изгласан во Собранието му претходи „Законот за употреба на јазик што го зборуваат најмалку 20% од ...
сите 16 | | | веќе видена

Соседите слушнале како Колопи бара помош, па ја повикале полицијата и пожарникарите. Меѓутоа додека тие стигнале во станот, таа веќе имала претрпено тешки ...
сите 3 | | | веќе видена

Монструозното злосторство се случило завчера во куќата на оваа брачна двојка кога сопругот со голи раце ја задушил својата жена која долги години боледува од ...
сите 9 | | | веќе видена

Индиската диета е вегетаријанска. Повеќето Индијци се вегетаријанци, а западњаците масовно започнуваат да го следат нивниот пример. Индиската диета трае седум ...
сите 4 | | | веќе видена

Наследничките на Моника Белучи и Венсан Касел ретко се појавуваат во јавност. Дева и Леони иако имаат познати родители, сепак се навистина мали за медиумите ...
сите 11 | | | веќе видена

Православниот народ од Повардарската епархија е згрозен од насилството врз демократијата, приредена од Талат Џафери и неговите истомисленици при донесувањето ...
сите 22 | | | веќе видена

Препораката за членство во ЕУ виси, поради начинот на кој е донесен Законот за јазиците, изјави за порталот САКАМДАКАЖАМ.МК францускиот амбасадор Кристијан ...
сите 57 | | | веќе видена

Во член 75 од Уставот се вели дека во Македонија законите се прогласуваат со указ. Указот може да го потпишат претседателот на државата и претседателот на ...
сите 263 | | | веќе видена

Тимот на противпожарна единица од Куманово, предводен од командирот на смена Видан Трајковски денеска спаси дванаесетгодишно дете кое се обидело да се спушти ...
сите 4 | | | веќе видена

Александра Р. (38) од Обреновац, ноќта саботата кон неделата, откако нејзиниот невенчан сопруг Александар J. (43) повторно ја нападнал, испукала осум куршуми ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешната студентка Пок Вон (29) го тужи британскиот Универзитет Англиа Рускин бидејќи и покрај нивното тврдење дека на студентите им овозможуваат квалитетно ...
| | веќе видена

next