Бркај Работа

Шведската актерка Алисиа Викандер која се прослави со улогата на роботот Ave во филмот Ex Machina, а ја игра и главната улога во новиот Tomb Rider. Оваа жешка ...
сите 3 | | | веќе видена

На доставените предлози од двете страни, посетата на Никос Коѕијас на Скопје и на ставовите на Зоран Заев и Никола Димитров, грчките медиуми акцентот го ...
сите 386 | | | веќе видена

Основачот на социјалната мрежа Фејсбук, Марк Цукерберг, се уште се нема произнесено во јавноста во врска со кражбата на 50 милиони профили од страна на фирмата ...
сите 164 | | | веќе видена

Ќерката на владетелот на Дубаи, 33-годишната Латифа Мохамед ал Мактум, исчезнала во Индија, а постои сомнение дека била во друштво на поранешниот шпион Жан ...
сите 5 | | | веќе видена

Доколку не сте сигурни дали вежбате ефикасно, истото можете да го воочите согласно бројот на срцеви отчукувања и чувството на глад после тренингот. Болките во ...
сите 13 | | | веќе видена

Згодната Николина Пишек со рака на песокот нацрта срце со што уште еднаш потврди дека ужива во големата љубов со својот сопруг Видоје Ристовиќ. Николина важи ...
сите 7 | | | веќе видена

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас пред неколку дена ја испратил грчката нацрт- спогодба до надлежните институции во земјава. Тој во четврок и петок се ...
сите 225 | | | веќе видена

Педесет и три годишна туристка од Јужна Кореја која со својата група правела обиколка на Плитвичките Езера во Хрватска, на незаграден дел од стазата се лизнала ...
| | веќе видена

Пролетта во Македонија и на северната хемисфера почнува утре во 17:15 часот и ќе трае до 21 јуни во 11:07 часот кога календарски почнува летото. Летното ...
сите 83 | | | веќе видена

next