Бркај Работа

Младата пејачка Теа Таировиќ важе за една од најпровокативните пејачки на „Ѕвездите на Гранд“, а со својот изглед ги излудува мажите. Овој пат нејзината ...
сите 3 | | | веќе видена

Едно лице починало, а четири други работници се здобиле со потешки повреди при истовар на мермер во фирма во Кочани. Несреќата се случила попладнево околу 17 ...
сите 92 | | | веќе видена

Полицаецот стравотно е отфрлен и после летот во воздухот паднал на земја. На патот прекриен со снег, полицискиот службеник Кеј Бренчил излегол од својот ...
сите 5 | | | веќе видена

Бугарската фолк ѕвезда Камелија повторно ги израдува нејзините фанови на социјалната мрежа Инстаграм со скандалозна фотографија. Русокосата заводничка си ...
сите 2 | | | веќе видена

Под името "My Dear Melancholy", пејачот The Weeknd (30) објави нов албум на кој се најдоа шест нови песни. Албумот е објавен синоќа и тоа е неговото прво ...
сите 5 | | | веќе видена

Инцидентот од северот на Косово, кој започна во понеделникот, 26 март, кога е уапсен директорот на Канцеларијата за КиМ, се прели на социјалните мрежи бидејќи ...
сите 59 | | | веќе видена

Познато е дека социјалната мрежа Facebook ги следи своите корисници на различни начини, а компанијата Mozilla одлучи да понуди заштита, па подготви екстензија ...
сите 28 | | | веќе видена

Хакери го пробиле мобилниот на Скарлет Јохансон од кој излегоа нејзините најжешки селфи фотографии. Холивудската актерка крие „огромен товар“ во нејзините ...
сите 3 | | | веќе видена

Најновата фотографија на американската старлета Ким Кардашијан има повеќе од 3,6 милиони лајкови за само 24 часа. Ким навистина умее да предизвика хаос на ...
сите 11 | | | веќе видена

Ѕвездата на филмот "Гладијатор", Расел Кроу, се појави во друштво на сопругата Даниел Спенсер на кошаркарскиот натпревар каде го поддржуваа нивниот син, но ...
сите 4 | | | веќе видена

Окружниот суд во сибирскиот град Кемерово денеска одреди двомесечен притвор за Надежда Судјонок, закупец на трговскиот центар каде во пожарот загинаа 64 лица, ...
сите 52 | | | веќе видена

next