Бркај Работа

Француските медиуми излегоа со информација дека се подготвува ,,чистка” во редовите на ПСЖ. Според ,,Франс Фудбал” чистката ќе ја отворат фудбалерите Марко ...
сите 8 | | | веќе видена

Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед ги разочараа своите фанови ширум светот, откако неочекувано вчера беа елиминиран уште во првата елиминациона фаза на Лигата на ...
сите 52 | | | веќе видена

Ријана последниот период постојано качува килограми, а фановите не престануваат да го фалат нејзиниот нов имиџ. Таа јасно покажа дека со стил умее да се носи ...
сите 2 | | | веќе видена

Астероидот Бену, со дијаметар од 500 метри, кружи околу Сонцето со брзина со 101.388 километри на час, а научните истражувања укажуваат дека постои можност од ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешниот сопруг на Гоца Тржан, у чесникот на шестата сезона на ријалити шоуто „Парови“, Иван Маринковиќ, одлучи да открие детали од својата приватност и ...
сите 6 | | | веќе видена

Двете манекенки, 21 годишната Бела Хадид и 27 годишната Стела Максвел веќе неколку години се блиски пријателки, но британските медиуми тврдат дека некогаш биле ...
сите 10 | | | веќе видена

Сопругата на генијалниот ум Стивен Хокинг кој на 76. годишна возраст почина мирно во својот дом, во едно интервју во 2014. година истакна дека за сите бил ...
сите 68 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на синоќешната 58 седница реши да биде раскинат договорот за концесија за експлоатација на минерална суровина, бакар, злато и ...
сите 20 | | | веќе видена

Кога се во прашање технолошките иновации и достигнувања, Кинезите дефинитивно се ас во тоа поле. За нив, едноставно, како да не постојат граници. Доказ за тоа ...
сите 5 | | | веќе видена

Без хемикалии и други додатоци, оваа маска се прави многу едноставно. Потребни ви се следните неколку намирници кои повеќето од нас ги имаме во својот дом. ...
сите 19 | | | веќе видена

Музичката двојка Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се најде како топ тема во медиумите поради информацијата дека се разведуваат. Се шпекулираа бројни причини, а ...
сите 28 | | | веќе видена

Ким Кардашијан ги почести фановите со нови фотка покажувајќи го својот пзнат задник на кој што носи сиви гаќички, а на нозе облекла дебели чорапи. „Ми фали ...
сите 26 | | | веќе видена

next