Бркај Работа

Бизнисменот Сем Алтман е еден од 25-те луѓе кои се на листата на чекање на компанијата “Nectome”, која тврди дека може да ја аплоудира содржината на мозокот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Составот на Црвена Звезда поведе со 1-0 против Морнар во полуфиналната плеј-оф серија во АБА регионалната лига. „Црвено-белите“ лесно го надиграа противникот ...
сите 29 | | | веќе видена

Фантастичниот Мохамед Салах вчера имаше ден од соништата, откако со четири гола и една асистенција обезбеди убедлива победа на својот Ливерул над тимот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Славната актерка Џејн Сејмур (67), неодамна се фотографираше за магазинот "Плејбој", па открила на кој начин успеала да ја одржи својата форма и младоликост. ...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерата на новото продолжение на „Одмазници“ е распродадена за помалку од шест часа, со што го собори рекордот на продадени билети во однос на другите ...
сите 4 | | | веќе видена

Српската тенисерка и поранешниот германски фудбалски репрезентативец ја споделиле својата најголема радост на социјалните мрежи. Фановите низ целиот свет ...
сите 13 | | | веќе видена

Точно два месеци пред церемонијата од склучувањето на бракот со Меган Маркл, принцот хари ја изненади јавноста во Британија со својата одлука. Имено, тој не ...
сите 47 | | | веќе видена

– Украинскиот пилот Владислав Волошин, кого Русија го обвини дека го соборил малезискиот авион над Украина во 2014 година, е пронајден мртов во неговиот стан. ...
сите 42 | | | веќе видена

Првиот голман на премиерлигашот Челзи, Тибо Куртоа се огласи и ги расчисти сите дилеми и прашања околу тоа за чиј дрес ќе го носи во наредната сезона. Куртоа ...
сите 37 | | | веќе видена

Денешната ждрапка во седиштето на УЕФА во Нион донесе неколку возбудливи четвртфинални натпревари. Петкратниот шампион Барса ќе се судри со Рома, Баерн Минхен ...
сите 37 | | | веќе видена

За разлика од останатите скопски населби во западниот дел на градот, кои датираат по ослободувањето 1944/1945 година или по скопскиот земјотрес од 1963 година, ...
сите 6 | | | веќе видена

Неговите автомобили вредат околу 20 милиони евра, приватните авиони 14 милиони, неговиот имот е три пати повеќе од тоа и може да има сè што ќе посака. Но, тој ...
сите 26 | | | веќе видена

next