Бркај Работа

Ред Бул Лајпциг успеа да го победи Зенит со 2:1 и да си обезбеди минимална предност во пресрет на реванш дуелот кој ќе се игра во Русија, а човек на мечот без ...
сите 6 | | | веќе видена

Бразилскиот ас Нејмар, кој на стартот на оваа сезона за рекорден трансфер од 222 милиони евра од Барселона премина во редовите на ПСЖ, побарал враќање на „Камп ...
сите 26 | | | веќе видена

Славната пејачка Џенифер Лопез го покажа своето затегнато тело и ги воодушеви фановите со две нови селфи фотографии од теретаната. „Станување… се фрлам на ...
сите 29 | | | веќе видена

Вилата на директорот на „Гранд“ продукција, Саша Поповиќ била мета на крадци откако бил украден сеф полн со пари. Сопругата на Саша, Сузана Јовановиќ, ...
сите 19 | | | веќе видена

20 годишната актерка Тејлор Хиксон, настрадала за време на снимањето на хорор филмот "Ghostland" кога паднала врз стаклена врата и се здоби со повреди на ...
сите 5 | | | веќе видена

Владимир Милчин во гостување на Канал 5, упати порака до Владата- помалку да ветува, а повеќе да остварува. – Колку брзо се забораат ветувањата. Помалку ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонија има други реформски приоритети, Законот за јазици не е еден од нив, тој не е дел од европската агенда, порача денеска францускиот амбасадор ...
сите 96 | | | веќе видена

- Ако донесеме решение ќе ги има карактеристиките што ги кажавме. Ќе има решение: за името, за Уставот, ќе биде ерга омнес и ќе биде трајно, објасни ...
сите 267 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство повлече дополнителни количини од млекото за доенчиња „Селија“ увезена од Франција од македонскиот пазар. „Преку системот ...
сите 43 | | | веќе видена

Практиката на прогласување неработен ден, на своја рака, надвор од законските прописи во училишта на територијата на општината Чаир продолжува и понатаму. Kако ...
сите 4 | | | веќе видена

Неретко се случува откако ќе го фати партнерот или партнерката на дело, изневерена личност да изгуби контрола врз себе, но Емили Хавиер сепак отишла малку ...
| | веќе видена

Во Виетнам се појави уличен продавач на риби на кој мора да признаеме дека му нема конкуренција. Станува збор за 3 годишен мачор и неговиот сопственик Ле Кок ...
| | веќе видена

next