Бркај Работа

Американските власти нудат награда од 25 илјади долари за корисна информација која ќе помогне во пронаоѓањето на студентката по актерство од Скопје, Адела ...
сите 22 | | | веќе видена

Сообраќајна несреќа во која повредено е дете се случила на улицата „Васко Карангелески“ кај „Мајчин дом“, потврдуваат од МВР за Курир. Од полицијата за Курир ...
сите 156 | | | веќе видена

На вчерашната вонредна седница на Советот на Град Скопје е донесена одлука за промена на имиња на традиционалните манифестации. Со оваа одлука „Фестивал на ...
сите 2 | | | веќе видена

34-годишниот Скот Дисик кој јавноста го запозна како партнер на старлетата Кортни Кардашијан во реалити шоуто “Keeping Up With The Kardashians”, со која има ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешниот шпански репрезентативец кој сега е тренер на мексиканскиот клуб Круз Азул, Пако Хемес, им забранил на своите фудбалери да ја следат неговата ќерка ...
сите 3 | | | веќе видена

Поп дивата Џенифер Лопез - Џеј Ло своите фанови ги почестила со навистина провокативен материјал. Имено, сите знаеме дека таа важи за една од најпосакуваните ...
сите 32 | | | веќе видена

Во три поглавја, за името, опсегот на употреба и акронимите, според грчки „Катимерини“, постигнат е договор меѓу Скопје и Атина. Весникот коментира дека ...
сите 403 | | | веќе видена

Излегле да го побараат и кога го пронашле мртов, другиот брат доживеал срцев удар, пренесуваат хрватските медиуми повикувајќи се на хрватската полиција. Двајца ...
сите 4 | | | веќе видена

Барселона и Атлетико Мадрид утре ќе го одиграат најважниот натпревар во шпанската Примера оваа сезона, од едноставна причина што двата тима ги делат само пет ...
сите 19 | | | веќе видена

Екипата на Виљареал продолжува со лошата игра во пролетниот дел од сезоната на Примера, откако денес во рамки од првиот натпревар од 27. коло на шпанскиот ...
сите 7 | | | веќе видена

Астрономите за првпат успеале да забележат сигнал од првите ѕвезди во универзумот, а можеби и успеале да дојдат и до потврда за постоење на мистериозната темна ...
| | веќе видена

next