Бркај Работа

Жените понекогаш прилично долго се подготвуваат и средуваат за да го возбудат својот маж, кој пак иронично, повеќе ќе се возбуди на некои детали на кои вие нема ниту да помислите. Проследете ги следниве неколку совети и за миг претворете се во вистинска секс бомба. Носете ги неговите облеки Има нешто магично во тоа кога девојките носат само бела машка кошула. Тоа е јак контраст помеѓу острината и нежната женска кожа. Стратешки закопчете само едно копче колку скромно да го покрие она што не би требало да се гледа и… препуштете се на случувањата кои ќе следат. Ова секогаш функционира! Природна коса Престанете да се фенирате и да ја пеглате косата. Разбушавената коса и немирните прамени ќе направат да изгледате секси и привлечно. Со ваква коса секако дека ќе Ве забележи. Нанесувајте црвен кармин додека Ве гледа Речиси никое машко не може да одолее на старите добри трикови. Со префинети и секси движења нанесете црвен кармин кој ќе ги истакне Вашите сочни усни. Црните танга гаќички ќе го излудат Како што ...
сите 3 | | | веќе видена

Славниот холивудски пар Ештон Кечер и Мила Кунис немаат намера своите милиони да им ги остават во наследство на своите деца, бидејќи тие ќе мораат сами да стекнат богатство. За Мила и Ештон се знае дека се многу поразлични од останатите холивудски ѕвезди, живеат повлечен живот и се вели дека постојано ги изучуваат своите деца на скромен живот и покрај тоа што имаат милиони долари на своите сметки. - Ние не го создаваме наследството за нив, парите после нашата смрт ќе бидат дадени во хуманитарни цели или за многу други работи - откри Ештон откако гостуваше во една емисија. Меѓутоа, сепак нивните деца нема да останат на цедило, а за парите на своите родители ќе мора да се потрудат повеќе. - Доколку моите деца сакаат да започнат бизнис и доколку имаат добар бизнис план, ќе вложам во него, но парите нема да ги добијат така лесно - вели Кечер и додаде дека на тој начин нивните деца ќе бидат мотивирани да создаваат повеќе од она што го имале. Парот кој сите го паметиме од серијата "Луди седумдесети", своите деца, ...
сите 3 | | | веќе видена

27. годишната манекенка на Викторија Сикрет се омажи во една од најубавите венчани видени до денеска, но и фустаните на деверушите се подеднакво волшебни. Шанел Иман и Стирлинг Шепард официјално запловија во брачните води. Познатата манекенка и американскиот фудбалер, минатиот викенд ги разменија своите завети во церемонија во Лос Анџелес пред своите семејства и пријатели. Парот се запознал на крајот на 2016 година, а крајот на 2017 година се вериле. on Mar 4, 2018 at 2:13pm PST На романтичната венчавка, Шанел носеше совршена венчаница со потпис од Зухаир Мурад, за која деновиве зборува целиот свет. Она што ја направи венчаницата уште поуникатна е и велот кој нежно и паѓаше преку рамениците. on Mar 4, 2018 at 2:27pm PST on Mar 5, 2018 at 11:52am PST on Mar 4, 2018 at 2:18pm PST on Mar 4, 2018 at 1:00pm PST on Mar 5, 2018 at 9:31am PST
сите 2 | | | веќе видена

Познатата манекенка Кендал Џенер се појави во одлично издание на забавата после Оскарите, односно на забавата на "Vanity Fair", но пред да се појави неа ѝ се случила вистинска драма. Имено, таа била пренесена во болница откако ѝ се слошило поради бизарниот витамински третман кој го примила по повод овој настан. Таа била хоспитализирана поради лошата реакција на витаминскиот третман за подмладување. Блиски извори до манекенката рекле дека 22 годишната манекенка била пренесена во истата болница каде го направила третманот. Станува збор за витамински коктел кој е брз третман после кој енргијата Ви се враќа, имат помлад изглед, помага во губење на килограмите и го лекува мамурлукот за многу брзо време. Тој чини од 75 до 100 долари по сесија. Се вбризгува директно во крвотокот и наводно холивудските ѕвезди го практикуваат пред вакви важни настани. Криси Тиген минатата година сподели фотографија на Инстаграм додека го примала третманот.
сите 8 | | | веќе видена

Некое време студирала во Британскиот институт во Фиренца. Високото образование го добива во Универзитетот Сент Ендрјус во градот Пангборн, каде се запознава со тогаш идниот сопруг принцот Вилијам (2001). Младата Кејт Мидлтон дипломира во 2005. година со специјалност „историја на уметноста“. По дипломирањето, Кејт почнала да работи во компанијата на нејзините родители, Керол Голдсмит и Мајкл Мидлтон. Кејт потоа се преселува во Лондон, каде што работела повремено во скапа продавница за облека. Таа таму ги организирала испораките на додатоци. Бел Робинсон, основач на продавницата, споделува години подоцна во интервју за британскиот весник „Ивиниг стандард“ дека Кејт била многу зрела и одговорна во однос на обврските, иако во тоа време таа е веќе прогонувана од папараците и новинарите. – Во паузата за ручек таа доаѓаше во кујната, секогаш правеше друштво на колегите. Разговараше со секого – од возачите кои ги доставуваа стоката, до девојките на касите – раскажува Робинсон. По некое време, Кејт заминува да работи ...
сите 37 | | | веќе видена

На неколку места е излеана реката Вардар во скопскиот регион. Излевање има по течението во центарот на Скопје, како и кај мостот кон Јурумлери во општина Аеродром и на местата викани Вител, Чука и Средоред во општина Зелениково. Центарот за управување со кризи информира дека во останатите делови од државата на места поплавени се земјоделски површини, а во општина Маврово и Ростуше над селото Жировница делумно е почнато да се лизга земјиштето и постои опасност тоа да се зголеми. Во општина Боговиње, на патот за селото Ново Село има одрон во должина од пет метри и се очекува во текот на денот да почне чистењето. Според информациите од РЦУК, во општините Битола, Могила и Новаци има заезерено 7 – 10 хектари земјоделски површини кои се појавени како резултат на нефункционалноста на терцијалната мрежа за одводнување, бидејќи нема класично излевање на водотеци. Во општина Крушево, по текот на реката Црна од селото Света кон селото Бучин има излевање и поплавување на ливади во должина од околу три километри и ширина ...
сите 70 | | | веќе видена

Согласно законските прописи поставени се и двојазичните табли на кои покрај на македонски и на албанск јазик е испишано новото име на скопскиот аеродром „Меѓународниот аеродром Скопје“ – “Aeroporti Ndërkombëtar Shkup”, пренесува Фактор. Екипи на Македонија пат исто така ги отстранија таблите на кои беше испишано името автопат „Александар Македонски“ и беа поставени таблите со новото име на автопатот „Пријателство“. Овие постапки ги донесе премиерот Зоран Заев како знак на добра волја и градење доверба со Грција и премиерот Ципрас за конечно да се реши деценискиот спор за името.
сите 8 | | | веќе видена

Опрема за реанимација со неинвазивна респираторна поддршка, наменета за предвремено родени деца, односно доенчиња кај кои е потребно подобрување на волуменот на белите дробови, доби денеска Универзитетската клиника за детски болести. Станува збор за донација добиена со поддршка од Германската амбасада и проектот Хопе. По повод донацијата, министерот за здравство Венко Филипче и германскиот амбасадор Томас Герберих денеска го посетија Одделот за интензивна нега и терапија на Клиниката. Министерот Филипче му се заблагодари на амбасадорот за поддршката која ја даваат за проектот ПериМак, кој, како што рече, е еден од приоритетните проекти, а се однесува на намалувањето на новороденечката смртност. Посочи дека станува збор за донација на посебен апарат со кој се олеснува дишењето пред се кај предвремено родените бебиња, но и кај доенчињата на кои им е потребна ваков вид поддршка. – Со овој проект значајно се подобруваат капацитетите, но и потенцијалите на нашите јавни здравствени установи посебно во сферата на ...
сите 20 | | | веќе видена

Две жени се потешко повредени кога скокнале од шестиот кат на хотел во Измир откако во него избил пожар, пренесоа турските медиуми. Жените скокнале врз автомобил паркиран пред хотелот, а другите гости од хотелот безбедно се евакуирани, пренесува АП. Како што се наведува, пожарот брзо е ставен под контрола, а за сега не се знаат причините за избувнувањето.
сите 84 | | | веќе видена

Катастрофалната политика на владата на полето на економијата го зема својот данок. Во првите два месеца од 2018 – тата година владата успеа да ја задолжи Република Македонија за дополнителни 545 милиони евра. Или во просек успеа да го задолжи секое семејство во Република Македонија за дополнителни 1.000 евра, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Она што повеќе загрижува е фактот дека овие пари со кои што ја задолжи Република Македонија, не се вложени во развојни проекти, како би гарантирале поврат на истото задолжување на среден и на долг рок. Вториот параметар што сакаме да го коментираме е растот на БДП. Во првите три квартала од 2017-тата година растот на БДП во Република Македонија е на ниво минус 0,4 проценти. Доколку се анализираат макроекономските параметри, во четвртиот квартал од 2017-тата година, тогаш многу лесно можеме да дојдеме до заклучокот дека 2017 –тата година македонската економија ќе има раст на БДП на ниво помеѓу 0 и 0,2 проценти на годишно ниво, рече Мицкоски и ...
сите 208 | | | веќе видена

Компанијата „Фејсбук“ планира да воведе аудио и видеоповици на „Инстаграм“. Причината е едноставна. Моментално „Снепчет“ има една многу важна карактеристика што го издвојува од сè попопуларниот „Инстаграм“, а тоа е можноста за аудио и видеоповици. Според техно-аналитичарите, апликацијата за „Инстаграм“ веќе содржи код за аудио и видеоповици кои упатуваат дека оваа социјална мрежа наскоро ќе овозможи и контакти преку телефон. Конкретно, неактивната опција се наоѓа во кодот на споменатата апликација за споделување фотографии, како и кај Дајректот на „Фејсбук“. Со воведување на ваквата функција „Инстаграм“ дополнително би можел да го загрози „Снепчет“, откако успеа да му украде дел од корисничката база со копирањето и воведувањето на „Сторис“. Според најновите статистики, денес луѓето повеќе објавуваат на „Инстаграм“ отколку на изворниот „Снепчет“. „Инстаграм“ од ден на ден станува сè подобра алтернатива за „Снепчет“, кој можноста за аудио и видеоповици ја воведе уште во 2014 година. Всушност, навистина е чудно ...
сите 12 | | | веќе видена

Францускиот репрезентативец Н’Голо Канте го пропуштил дербито меѓу Манчестер Сити и Челзи затоа што во петокот се онесвестил во соблекувалната на тренинг центарот на лондонскиот клуб. Канте ја загубил свеста по тренинг и ги шокирал соиграчите кои реагирале веднаш, по што лекарскиот тим ја презел работата во свои раце и се погрижил за Канте. Управата на „Сините“ официјално објави дека Канте не играл против Сити поради болест, а вистината е дека по несаканата случка, тој итно бил пратен на испитувања да се утврди дали има некаков здравствен проблем, но специјалистите не пронашле нешто загрижувачко. Но, иако Конте решил да го води својот фудбалер во Манчестер, Канте не се чувствувал добро и не бил подготвен за настап. Информацијата за смртта на Давиде Астори само дополнително ги испаничил одговорните во редовите на Челзи, но тестовите покажале дека нема посебна причина за загриженост и веројатно Канте ќе биде во тимот за дуелот против Кристал Палас.
сите 11 | | | веќе видена

Фудбалерите на Кристал Палас и Манчестер Јунајтед вчера го одиграа можеби највозбудливиот натпревар оваа сезона во Премиер лигата. На „Селхурс Парк“ победа од 2-3 славеа фудбалерите од Јунајтед кои во последните 20 минути од мечот успеаја да направат комплетен пресврт, откако домаќините имаа водство од 2-0. Со оваа победа Јунајтед се врати на втората позиција на табелата во англискиот шампионат, но и покрај тоа Жозе Мурињо не беше многу задоволен и на официјалната прес-конференција повеќе зборуваше за грешките на своите избраници, отколку за херојскиот пресврт. - Знаевме дека ќе биде тежок натпревар, но не до толку. На паузата меѓу двете полувремиња се договоривме да ја промениме тактиката, но наместо ние да постигнеме гол, домаќинот поведе со 2-0 по детска грешка на мојот тим. - Се разбира тоа не беше грешка само на дефанзивците, туку на целиот колектив. Сепак, успеавме да се вратиме во игра и уште еднаш да докажеме дека сме зрел тим кој е подготвен за високи дострели - вели Жозе Мурињо. Пресвртот на ...
сите 10 | | | веќе видена

Остатоците од американскиот носач на авиони "USS Lexington" кој што беше потопен за време на Втората светска војна се пронајдени во близина на брегот на Австралија. Носачот е лоциран на длабочина на околу три километри во Коралното море, на 800. километри од источниот брег на Австралија. Американската морнарица потврди дека бродот бил откриен од компанијата "Vulcan" која што е во сопственост на ко-основачот на Мајкрософт, Пол Ален, кој што исто така неодамна го пронајде и крстосувачот "Indianapolis" кој што беше најпознат по тоа што ја пренесувал атомската бомба која што подоцна била фрлена на Хирошима. Адиралот Хари Херис, командант на американската Пацифичка команда, го поздрави откритието... - Како син на преживеан член на "USS Lexington", му ги упатувам моите честитки на Пол Ален и членовите на експедицијата кои го лоцираа Lady Lex. Битката на Коралното море која што траела од 4-ти до 8-ми мај 1942-ра година се смета за клучен момент во сопирањето на јапонското напредување низ Тихиот океан за време на ...
сите 6 | | | веќе видена

Млада претприемачка долго време ги проучувала навиките на богатите луѓе и заклучила дека сите имаат нешто заедничко. Успешните луѓе се успешни благодарение на одредени фактори односно навики кои ги разликуваат од останатите. Користејќи ги нивните навики Ерин Хенри (27) води интернет компанија и за само 10 месеци таа заработила неверојатни 100 000 долари. Еве за кои навики станува збор: Одвојте 30 минути секој ден за учење Ова е една од најважните навики кои треба да ги усвои секој оној кој сака да напредува. Тоа најдобро ќе го постигнете доколку читате, но постојат и други начиини за учење – извори, видеа на YouTube, документарни филмови и аудио книги. Милионерите постојано се трудат да се образуваат и да ги прошират своите знаења, посебно во своето специфично подрачје. Одржувајте познанства Независно од тоа со каква работа се занимавате, Хенри вели дека другите луѓе кои ги имаат истите интереси како вас можат да ви помогнат да напредувате. Опкружете се со успешни луѓе кои можат позитивно да влијаат врз ...
сите 4 | | | веќе видена

Турската актерка Нурсел Косе или попозната како Кериман од хит серијата „Парампарче“ иако има прилично негативна улога од сценариото, со својата харизма и непосредност е голема миленичка кај љубителите на хит серијата. Не само во серијата, туку и во реалноста Кериман има поврзаност со Германија. Имено, нејзиното момче е Германец, но не сака многу да се експонира во јавноста. Но турските таблоиди постојано ги следат во чекор, а неодамна се појавија и фотографии каде Нурсел е во друштво на својот згоден фреар.
сите 3 | | | веќе видена

Сексипилната актерка и пејчака Нивес Целзијус ги воодушеви фановите со провокативни фотки на Инстаграм. Таа се појави во бел фустан и повеќе открива, отколку што сокрива, а за само 12 часа доби повеќе од 15.000 лајкови. on Mar 5, 2018 at 10:48am PST „Баш во очи ќе те гледам“, „ќе експлодираат“ беа само некои од коментарите. Во моментов таа во Македонија е актуелна со улогата на Снежана во серијата „Чиста Љубов“.
сите 9 | | | веќе видена

По доделувањето на Оскарите, традиционално, во Лос Анџелес се одржа традиционалната Vanity Fair after party, на која се појaвија сите познати и непознати ѕвезди од светот на холивудскиот шоубизнис. Меѓу нив беше и албанската пејачка и актерка Блеона Керети, која на црвениот тепих од постоскаровската гламурозна журка се појави во мрежест фустан и без градник. Вниманието на фоторепортерите и присутните го привлекоа нејзините бујни гради, чии пупки беа суптилно прекриени. Инаку, Блеона пред девет години се пресели во САД заради кариерата. Во јавноста отсекогаш плени внимание со своите оскудни модни комбинации со кои повеќе открива отколку што покрива.
сите 13 | | | веќе видена

Сексипилната старлета Станија Добреевиќ не престанува да провоцира со секси фотографии кои ги објавува на Инстаграм. Имено, поранешната победничка на реалното шо „Фарма“, овој пат создаде вистински хаос на Интернет. Социјалните мрежи беа толку оптоварени што за малку старлетата ќе го срушеше системот, откако започна да објавува, една по една ,три нови провокативни фотографии. Она што најмногу боде очи е тоа што Станија спие по танга… on Mar 1, 2018 at 4:00am PST …ама затоа пак, се шета без гаќички. Барем по дома… а, неретко и надвор! on Mar 5, 2018 at 9:08am PST
сите 3 | | | веќе видена

Припадници на Единицата на граничната полиција во босанскиот град Вишеград, синоќа го уапсиле Н.Б. (1974), државјанин на Република Македонија. Апсењето следување откако по проверка е утврдено дека по него е распишана потерница од Окружниот суд во Бјелина под обвинение за убиство. Како што соопшти Граничната полиција на Босна и Херцеговина, македонскиот државјанин е приведен при обидот за влез во земјатана меѓународниот граничен премин Увац. Приведениот им е предаден на органите за истрага, се додава во соопштението.
сите 10 | | | веќе видена

next