Бркај Работа

Фудбалерите на Манчестер Сити доживеаа дебакл во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите, откако Ливерпул ги совлада со убедливи 3-0. ...
сите 180 | | | веќе видена

Драма се случила во понеделникот во скопско основно училиште. Во Полициско одделение Сарај, А.Р. од село Арнакија вчера во 14.40 часот пријавил дека неговиот ...
сите 96 | | | веќе видена

Градот Скопје денеска го објави јавниот повик за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на подрачјето на Град Скопје за набавка на печки на пелети. Со ...
сите 57 | | | веќе видена

Патничко моторно возило „Фолксваген пасат“ со италијански национални ознаки управувано од Р.А. (35) од Скопје завчера во Студеничани удрило во седумгодишно ...
сите 199 | | | веќе видена

Искусниот голман Икер Касиљас кариерата би можел да ја продолжи во англиската Премиер лига. Според најновите шпекулации, Шпанецот би можел да замине во голем ...
сите 12 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо и неговите „ножички“ против Јувентус во Торино се единствена тема на насловните страници на странските медиуми оваа утро. Португалецот ги ...
сите 142 | | | веќе видена

Четири лица настрадале во пожар од кој кон небото се издигнал црн чад кој го гуши населението. Едно лице е пријавено за исчезнато. Индонезискиот приморски град ...
сите 4 | | | веќе видена

Апликацијата "DoNotPay" е дело на студент од факултетот Станфрод, Џошуа Броудер. Дали некогаш сте резервирале хотел или лет и потоа сте сфатиле дека цената ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешната девојка на актерот Леонардо ди Каприо, супермоделот Тони Гарн(25), деновиве ужива на плажа во Мајами, каде опуштено во топлес издание ужива во ...
сите 3 | | | веќе видена

Бијонсе (36) која е позната по перфекционизмот, за овогодинешниот настап на фестивалот Коачела отиде еден чекор понапред. Како што веќе најави, таа премина на ...
сите 3 | | | веќе видена

Манекенката од Нигерија, Чика Лан, неодамна ја промовираше својата нова фризура под името "Медуза" која вреди вртоглави 40 милиони нигериска наира или 120.000 ...
сите 4 | | | веќе видена

Неколку луѓе се повредени откако пожар изби во еден трговски центар во источниот дел од Москва. Во тек е евакуација на посетителите. Трговскиот центар е на ...
сите 76 | | | веќе видена

Љубителите на автомобилите овие денови ги насмеа еден возач од соседството кој на чуден начин реши да ја провери „силата“ на својот автомобил. Станува збор за ...
сите 5 | | | веќе видена

next