Раководството на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски денеска одново покажаа дека по секоја цена сакаат да ја блокираат иднината на Македонија во ЕУ и НАТО. ...
сите 117 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска присуствуваше на завршниот настан организиран од Швајцарската амбасада, заедно ...
сите 31 | | | веќе видена

Неколку настани што го обележаа денешниот ден 19 октомври 1216.- Умрел англискиот крал Џон Без Земја, младиот син на Хенри II, кој во 1215 година морал да ја ...
| | веќе видена

Од владејачките СДСМ и ДУИ неофицијално велат дека обезбедиле двотретинско мнозинство од 80 пратеници за отворање на Уставот, по иницијатива на владата за ...
сите 175 | | | веќе видена

Успехот на Армијата на Република Македонија од своето 27- годишното постоење на нашата држава за која се жртвуваа илјадници припадници на нашата војска треба ...
сите 12 | | | веќе видена

Со две пушки калашников и еден пиштол биле усмрттени четирите момчиња и рибарот кај Смиљковското Езеро, на 12 април 2012 година. Ова било утврдена со ...
сите 99 | | | веќе видена

Поп-фолк ѕвездата Јелена Карлеуша подготвува нов сингл. Поточно, фановите на ѕвездата забележале дека на социјалните мрежи се појавила фотографија на која може ...
сите 21 | | | веќе видена

Интересите на граѓаните се наша приоритетна цел и од заштитата на нивните интереси не отстапуваме. На собраниска седница што започна вчера, заврши расправата ...
сите 4 | | | веќе видена

Германската влада годинава одобри продажба на оружје на Саудиска Арабија во вредност од нешто помалку од половина милијарда евра, така што кралството е втор по ...
сите 159 | | | веќе видена

next