Премиерот Зоран Заев попладнево во Клубот на пратениците во Скопје ќе ја промовира коалицијата „Заедно ЗА европска Македонија“ и кампањата за рефередумот на 30 ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за образовани и наука, Арбер Адеми и претседателот на Самостојниот Синдикат за образование, наука и култура (СОНК), Јаким Неделков, во присуство на ...
сите 72 | | | веќе видена

Во Клубот на пратениците во Скопје попладне во 14 часот премиерот Зоран Заев во име на коалицијата која е за членство на Македонија во НАТО и ЕУ ќе го најави ...
сите 156 | | | веќе видена

Прилепчанец починал вчера околу 10:30 часот откако му се слошило додека стоел непосредно до брегот на Охридското Езеро. Седумдесет и осумгодишниот М.М. паднал ...
сите 9 | | | веќе видена

Жител на тетовското село Седларево починал, а двајца сопатници се тешко повредени откако ноќеска 10 минути по полноќ возилото со кое се превезувале, се ...
сите 177 | | | веќе видена

Во Апелацискиот суд во Скопје денеска почна и веднаш се одложи јавната седница, на која треба да се одлучи по жалбата на поранешниот премиер Никола Груевски за ...
сите 441 | | | веќе видена

Голема количина плин истекла од резервоар во бензиската на „Макпетрол“ во Струга по што интервенирала територијалната противпожарна единица. Раководителот на ...
сите 44 | | | веќе видена

Започна средбата на лидерите на политичките партии кои го поддржуваат референдумот. На средбата која се одржува на иницијатива на премиерот и претседател на ...
сите 90 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ги именуваше Сали Ајдини за директор на Државниот комунален инспекторат, соопшти владината прес-служба. Рухан Иљази е именуван за ...
сите 6 | | | веќе видена

next