Во кругот на поликлиниката Букурешт денеска ќе бидат предадени воено санитетски возила од Армијата на времено користење на јавното здравство со цел да се ...
сите 140 | | | веќе видена

Зголемена облачност со услови за слаб локален дожд најавуваат за утре синоптичарите. По контлините ќе има магла и ниска облачност. Температурите ќе бидат ...
сите 173 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска истакна дека постојат три компоненти со кои ќе се решава проблемот со загадувањето во Скопје. Првата е со ...
сите 43 | | | веќе видена

„Морбидноста во ВМРО-ДПМНЕ достигнува огромни размери. Примерите на мрачниот некрофил Христијан Мицкоски го следат и во Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 60 | | | веќе видена

Во Виница е разбиена група што незаконски продавала тестови за Ковид-19. МВР во координација со другите институции ќе ги санкционира ваквите појави, како што е ...
сите 35 | | | веќе видена

Во третиот квартал годинава на пазарот на ндевижности се регистрирани 5.985 трансакции, за 1912 повеќе во однос на вториот квартал, што укажува на раст на ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа, во Ковид-центрите во Скопје биле примени 38 пациенти со симтоми на вирусот КОВИД-19. До ...
сите 613 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Северна Македонија Зоран Заев како експликација на делот на Буџетот за 2021 година кој се однесува на поголема разновидност и на ...
сите 88 | | | веќе видена

Фондот за осигурување депозити досега преку четирите банки преку кои се врши обештетување на штедачите од Еуростандард банка има исплатено 3,3 милијарди ...
сите 14 | | | веќе видена

Европската Комисија не се откажува од започнување преговори со Северна Македонија, јави дописничката на МИА од Брисел. На барање на МИА за реакција по средбата ...
сите 905 | | | веќе видена

Здружението на оштетени штедачи на „Еуростандард банка“, повикувајќи се на извештајот од стечајниот управник, денеска преку соопштение информира дека на денот ...
сите 171 | | | веќе видена

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски утрово од 7 часот волонтира во инфективно одделение. Денес прегледува 40-тина пациенти организирани во интервали од ...
сите 132 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 1321 нови случаи на Ковид 19, вкупниот број на дијагностицирани е 42540, оздравени се 433 пациенти, додека починати се 26 лица. ...
сите 631 | | | веќе видена

next