ВМРО-ДПМНЕ, партијата што со години од Македонија направи заробена држава, изолирана и без пријатели во светот, денес, како опозиција продолжува по секоја цена ...
сите 84 | | | веќе видена

Судењето за Титаник на СЈО за изборните нерегуларности продолжува на 24 октомври откако на денешното рочиште во Кривичниот суд беа пуштени околу 90-ина „бомби“ ...
сите 106 | | | веќе видена

На Концесионерот на „Македонско село“ за еднострано раскинување на договорот ќе му биде активирана гаранцијата за квалитетно извршување на договорот во износ ...
сите 28 | | | веќе видена

Заедно со премиерот Алексис Ципрас остануваме целосно посветени на перспективите на новиот Балкан на 21 век. Балкан во кој ќе се гради пријателство, во кој ќе ...
сите 132 | | | веќе видена

На денешното рочиште за предметот “Титаник” на СЈО беа слушани разговори помеѓу Гордана Јанкуловска и Миле Јанакиевски кои се договарале како да ги задоцнат ...
сите 131 | | | веќе видена

Обвинетите во Титаник за изборни нерегуларности Миле Јанакиески и Гордана Јанкулоска се договарале како да ги задоцнат на гласање гастербајтерите, македонски ...
сите 138 | | | веќе видена

Собранието ја има историската можност и историската одговорност да ја отвори вратата на Македонија за членство во НАТО, вели во интервју за МИА вицепремиерката ...
сите 49 | | | веќе видена

По разговорот со својот египетски колега, Абдел Фатах ел-Сиси, рускиот претседател Владимир Путин го запозна својот гост со новата лимузина. По состанокот, ...
сите 12 | | | веќе видена

Саудискиот конзулат се уште не дава објаснување за Новинарот Џамал Кашог, жесток критичар на саудискиот режим кој пишуваше за американскиот весник „The ...
сите 438 | | | веќе видена

На денешен ден- 18 октомври се случиле следните позначајни настани: 1469.- Кралицата Изабела од Кастиља се омажила за арагонскиот крал Фернанд II под чија ...
сите 2 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 22 до 27 ...
сите 202 | | | веќе видена

next