Укината е првостепената пресуда за случајот „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство и случајот е вратен на повторно судење, потврдија за МИА од ...
сите 250 | | | веќе видена

Меѓу 62-те лица кои поднеле барање за амнестија за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија е и адвокатот Еленко Миланов кој ...
сите 208 | | | веќе видена

Еден ден откако осумгодишно момче од Гватемала почина во американски притвор за мигрантите, Агенцијата за царина и погранична заштита соопшти дека повторно ќе ...
сите 55 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев изрази очекување дека Македонија ќе стане земја членка на НАТО и ќе ги почне преговорите со ЕУ, ...
сите 2 | | | веќе видена

До 15 јануари ќе биде завршена постапката за уставните измени. Според искуствата од дебатите во Собранието не би требало да трае повеќе од пет-шест денови. ...
сите 9 | | | веќе видена

Кралицата Елизабета Втора (92)ја упати својата честитка за Божиќ од Белата соба во Бакингемската палата, опкружена со семејни фотографии. Таа во својот говор ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерството за одбрана склучи договор за набавка на 14.000 комплети воено-теренска униформа за потребите на припадниците на АРМ, што е прва набавка на по ...
сите 109 | | | веќе видена

Поголемиот број граѓани на Европска унија се против проширување на Унијата во следните година, додека жителите на земјите кандидатки и понатаму го поддржуваат ...
сите 8 | | | веќе видена

next