Во денешното сослушување на загрозениот сведок од предметот „Монструм “, тој децидно кажа дека на 12 април 2012 година кај Смиљковското Езеро видел четири ...
сите 148 | | | веќе видена

Рударот Ј.П. (55) од село Мождивњак, Кривопаланечко, починал синоќа откако, додека работел, паднал во јама. Ј.П. им подлегнал на повредите од падот на пат кон ...
сите 32 | | | веќе видена

Сопственик на објект во изградба спроти хотелот Арка во Старата скопска чаршија го демонтирал скелето кое било поставено на хотелот, пријавила попладнево во ...
сите 24 | | | веќе видена

Нови измени на т.н. закон за стечајци разгледуваше денеска собраниската Комисија за труд и социјална политика, кои треба да овозможат правото на надомест да го ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со двајца пратеници од германскиот Бундестаг, Јосип Јуратовиќ и Мартин Росеман и ...
сите 42 | | | веќе видена

Вкупно три понуди за лекување во странски болници добил Фондот за здравствено осигурување на РМ во случаотј со лекување за малата Ева Крстановска, од кои две ...
сите 49 | | | веќе видена

Може да полемизираме дали пет отсто зголемување сега се малку или многу и може да има вакви или такви аргументи, но сакам да потенцирам дека оваа мерка е само ...
сите 46 | | | веќе видена

next