Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во интервју за германската агенција ДПА предупреди дека одложувањето на отворањето пристапни преговори на ЕУ со ...
сите 60 | | | веќе видена

Веднаш по своевидната прозивка на „колегите Албанци“ на претседателската кандидатка Гордана Силјановска-Давкова, во интервју за Цивил Меди одговори Џевдет ...
сите 28 | | | веќе видена

Благодатниот оган што секоја Велја Сабота веќе два милениума чудесно се појавува на гробот на Исус Христос, утревечер од Ерусалим преку Софија се очекува да ...
сите 51 | | | веќе видена

Синот на пратеничката Мира Стојчевска, Виктор преку својот Фејсбук профил најави дека ќе си даде отказ, како што вели, од морални причини. Ова следува после ...
сите 21 | | | веќе видена

Канадската актерка и модел Стефани Шерк ненадејно починала во саботата на 20 парил, на 43-годишна возраст и го остави семејството во тага, а светот во шок. ...
сите 9 | | | веќе видена

Извршниот директор на Конституенцата во Светска банка Кун Дејвитсе во интервју за МИА вели дека се отвораат многу нови можности за земјата со историското ...
| | веќе видена

Доколку послужат временските прилики, исполнети се сите предуслови за одлична посетеност на Охрид за престојните празници. Ништо невообичаено кога се работи за ...
сите 13 | | | веќе видена

„Ќе фаќа метлата и на другата страна, на оние што опструкираа. Ние сме добри, сите сме еднакви. Слушам пак списоци во Велес правеле. Ние не сме глупави, ...
сите 49 | | | веќе видена

Дали Гордана Сиљановска е изработувачот на актот за амнестија којшто Иванов го даде, а Иванов го потпиша. Да и даде одговор чесен на јавноста. Дали таа како ...
сите 4 | | | веќе видена

„Крајно ме зачудува Вашето незнаење за безбедносниот систем, па да Ви одговорам за да знаете. Прво одговорен за аналитика не може да стави потпис за да се ...
сите 4 | | | веќе видена

На денешниот ТВ дуел на МТВ Стево Пендаровски ја прозва Гордана Сиљановска дека самата не верува во нејзиниот слоган и дека нема став за владеењето на Никола ...
сите 12 | | | веќе видена

next