Портпаролката на руското министрество за внатрешни работи Марија Захарова на денешната прес конференција зборуваше за обвинувањата кон Русија дека се мешала во ...
сите 7 | | | веќе видена

Од почетокот на годинава досега инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) извршија вкупно 55.820 контроли кај операторите со храна. ...
сите 39 | | | веќе видена

Денеска започна кампањата за информирање и едукација за ИПАРД фондовите, со првата работилница на тема „Користење на средства од Инструментот за претпристапна ...
сите 17 | | | веќе видена

Укината е првостепената пресуда за случајот „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство и случајот е вратен на повторно судење, потврдија за МИА од ...
сите 250 | | | веќе видена

Меѓу 62-те лица кои поднеле барање за амнестија за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија е и адвокатот Еленко Миланов кој ...
сите 208 | | | веќе видена

Еден ден откако осумгодишно момче од Гватемала почина во американски притвор за мигрантите, Агенцијата за царина и погранична заштита соопшти дека повторно ќе ...
сите 55 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев изрази очекување дека Македонија ќе стане земја членка на НАТО и ќе ги почне преговорите со ЕУ, ...
сите 2 | | | веќе видена

До 15 јануари ќе биде завршена постапката за уставните измени. Според искуствата од дебатите во Собранието не би требало да трае повеќе од пет-шест денови. ...
сите 9 | | | веќе видена

Кралицата Елизабета Втора (92)ја упати својата честитка за Божиќ од Белата соба во Бакингемската палата, опкружена со семејни фотографии. Таа во својот говор ...
сите 15 | | | веќе видена

next