.Државниот студентски дом “Скопје”-Скопје ја информира јавноста дека веќе интервенираше за итно решавање на проблемот со снабдувањето на топлинска енергија и ...
сите 62 | | | веќе видена

Али Ахмети во вечерашното гостување на ТВ 21 ќе зборува и за „одмаздата“ на Мицкоски кон пратениците кои гласаа ЗА уставните промени во петокот во Собранието. ...
сите 30 | | | веќе видена

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј на денешната средба со премиерот Зоран Заев, ја поздрави одлуката на Парламентот на Република Македонија во поддршка на ...
сите 61 | | | веќе видена

Александар Василевски-Нинџа, Никола Митревски-Кољо, Горанче Ангеловски-Ќосето, Стефан Младеновски, Михаил Младеновски, Захарие Симовски, Младен Додевски, Јане ...
сите 117 | | | веќе видена

Сите пратеници кои гласаа за иницијативата за промена на Уставот се обезбедувани, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи ...
сите 42 | | | веќе видена

Единицата за специјални задачи денеска добија нови униформи и делови што припаѓаат покрај униформата за извршување на посебни и специјални задачи. Набавени се ...
сите 45 | | | веќе видена

Неколку часа пред насилниот упад во Собранието на 27 април 2017 година, неколкумина од обвинетите имале средба во ресторанот Дион, на кејот на Вардар. Нивното ...
сите 150 | | | веќе видена

next