Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) апелира до возачите во зимски услови да го прилагодат возењето спрема временските услови и ...
сите 13 | | | веќе видена

Во пресрет на последното гласање на уставните измени во македонското Собрание и на чекор пред Договорот од Преспа да помине на грчки терен, во Грција се ...
сите 146 | | | веќе видена

Како Министерство за здравство одговараме за квалитетот на МРП вакцините и критериумите за нивна набавка. Ќе преземеме се што е во рамки на нашето делување и ...
сите 91 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со професионализацијата на институциите и затоа шири лажни вести Партизиција на администрацијата и масовни вртаботувања заради ...
сите 15 | | | веќе видена

Годинава сите царински деклариции и акцизни документи ќе се обработуваат електронски, истакна министерот за финансии Драган Тевдовски за време на денешната ...
сите 52 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска пред состанокот на Работниот комитет за евроинтеграциите изјави дека има чувство оти во ...
сите 122 | | | веќе видена

Сопственик на ресторан во Детроит, САД, отпуштил келнер поради несоодветна објава и навредливи коментари кон хомосексуална двојка на Инстаграм. Инаку, келнерот ...
сите 8 | | | веќе видена

Трансакции во вредност од 100 милиони евра се направени со платежни картички за купување онлајн во првите три квартали од минатата година, или за 28 проценти ...
сите 14 | | | веќе видена

Советот за оценка на обвинението поднесено од СЈО за предметот „Талир“ одржа јавна седница во присуство на странките, но до овој момент се уште не е донесено ...
сите 78 | | | веќе видена

Романија денеска првпат во својата историја претседава со министерски состанок на ЕУ, на чија агендата се дезинформациите и повеќегодишната европска финансиска ...
сите 3 | | | веќе видена

next