„На 15-ти излезете и гласајте, не дозволувајте друг да го прави изборот за вашата иднина, вие одлучувате, заокружете три за да одиме напред. Покажавме ...
сите 86 | | | веќе видена

„Вчера јавно ги презентиравме договорите за консултантски услуги при тендери на кланот Мицковски од Машинскиот факултет за потребите на државната компанија ...
сите 66 | | | веќе видена

Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на ...
сите 3 | | | веќе видена

По повеќе од шест децении, новата истрага утврди дека лавина е причина за мистериозната смрт на девет руски планинари во северниот дел на Урал. Несреќата се ...
сите 23 | | | веќе видена

Папата Франциск денеска изјави дека е повреден од одлуката на Турција музејот Аја Софија да стане џамија и го осуди овој потег. – Моите мисли одат во Истанбул. ...
сите 82 | | | веќе видена

Во изминатиот период се направени суштински реформи во здравствениот систем за обезбедување најквалитетен третман за пациентите со дијабетес мелитус и други ...
сите 3 | | | веќе видена

„На 15 јули, во среда имаме важни избори на кои се носи голема одлука. На 15 јули носиме одлука за сопствената иднина и за иднината на нашата татковина. Денес ...
сите 90 | | | веќе видена

Пред околу една година, поточно на 6. јули 2019. автопатот Миладиновци-Штип беше свеченп пуштен во употреба. Овој автопатот можеше да се користи за сообраќај ...
сите 2 | | | веќе видена

На интернет осамнаа нови аудио снимки на кои се слуша како Христијан Мицкоски ги убедува независните пратеници, кои претходно ги ибрка од партијата, како ги ...
сите 14 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Зоран Заев: Ви благодарам! Нивната борба за слобода е темелот на нашата борба за слобода. Голема чест ми е што зад исправните политики на ...
сите 5 | | | веќе видена

„На 15 јули одлучуваме дали ќе одиме напред или ќе се враќаме назад! Одлучуваме дали ќе продолжат да растат платите или ќе се полнат џебовите на луѓето на ...
сите 98 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ и носител во ИЕ 2, Оливер Спасовски, денеска апелираше граѓаните да изберат број 3 затоа што партијата на влас, СДСМ, обезбеди сигурни ...
сите 205 | | | веќе видена

Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, денеска беше на увид во активностите од втора фаза на процесот за консолидација во ...
сите 14 | | | веќе видена

next